Při zařizování prádelny záleží především na prostoru, který máte k dispozici, a také na tom, co od své prádelny očekáváte. Může mít sofistikovanou podobu místnosti s umyvadlem (pro namáčení prádla), pracovní plochou a spoustou úložného prostoru, stejně dobře ale může její funkci plnit třeba kout se skříní či regálem na pračku v koupelně nebo technické místnosti.

Na trhu je široká nabídka nábytku pro tyto účely, takže záleží jen na vašich preferencích a finančních možnostech, zda zvolíte uzavřené skříně s dvířky nebo otevřené police v regálech. Tam, kde je málo místa, využijte vertikálu na maximum. Když neseženete vhodný rozměr, nechte si zhotovit řešení na míru. Získáte tak více místa.

Fotogalerie
31 fotografií

Pro uspořádání prostoru je také určující, zda používáte sušičku na prádlo, nebo ještě stále sušíte prádlo „postaru“ na sušáku.

Do menších prostor jsou vhodné kombinace pračky a sušičky pro komínové uspořádání, tedy modely, které lze postavit na sebe (sušička se umisťuje na pračku). Pro tento účel existují speciální mezikusy, které zajistí optimální stabilitu. V případě sušení na sušáku volte při nedostatku místa modely s vertikálním uspořádáním a několika patry. Umožňují na minimu místa usušit poměrně velké množství prádla. 

Nenahraditelným pomocníkem je koš na prádlo. Tam, kde je více členů domácnosti, se vyplatí několik košů nebo koš vícekomorový, které usnadní třídění prádla. Jestliže nemáte možnost uložení pracích prostředků ve skříňce, možná oceníte designové boxy či dózy pro jejich uskladnění.

Pokud chcete ušetřit,vyberte si ideální koš na prádlo pro vás na našem Blesk Bazaru.