Nejdůležitější pokoj v baráku je podle Nikol dětský pokoj. Hlavním požadavkem tedy bylo, aby lícoval s temperamentem a charakterem dětí, a protože jsou oba divocí, nabízelo se téma džungle. S tím si designérka Natálie Hrdá hravě poradila a promyslela každý detail.

Fotogalerie
23 fotografií

Designérka Nikol vyzpovídala, zjistila, co se jí líbí a vrhla se na proměnu. „Z hlediska funkčnosti bylo nutné sladit hned několik funkcí pokoje. Podařilo se v něm propojit hravý prostor pro předškoláka, útočiště pro miminko i místo, kde si mohou hosti příjemně odpočinout." vysvětluje Natálie.

Vzhledem k tomu, že jde o dětský pokoj, nebylo možné využít živých rostlin, jelikož je mnoho z nich jedovatých, takže bylo jasné, že živé rostliny zastoupí pořádně divoké tapety. „Nechtěla jsem nic sterilního, hlavně žádnou nudu. Aby se tady cítili dobře. Aby ten pokojíček žil, stejně jako moji kluci – divoce,“ vysvětluje své požadavky Nikol.

Podmínkou byla i velká postel o rozměru 140 x 200 cm, aby posloužila i případným návštěvám rodinných příslušníků. Tropickým pralesem jsou inspirovány i zemité tóny hnědé, žluté a zelené a materiály jako ratan nebo juta.

Hledáte vybavení do dětského pokoje za skvělé ceny? Vyzkoušejte náš Bazar Blesk!

Více o pokojíčku pro syny Nikol najdete v časopise Blesk Bydlení, který vychází 17. 8. 2022.