Hned tři zajímavé tipy najdete ve videu. O dalších si pak můžete přečíst níže.

DALŠÍ TIPY:

Výstava krojů

Autor: www.vcm.cz

Ve Východočeském muzeu v Pardubicích můžete shlédnout nádhernou výstavu krojů. Odhalíte bohatost šatníků východočeských sedláků a selek. K vidění je jak oblečení obyčejných venkovanů, tak zdobené kroje z různých koutů naší země. Jako suvenýr si můžete odnést třeba vlastnoručně vyzdobenou tašku. Ideální plán, pokud vám nepřeje počasí. Výstava potrvá až do 3. září 2023 a vstupenky můžete zakoupit na místě i online.

Zámecký park Blatná

Autor: Věra Exnerová

Za prohlídku stojí nejen samotný zámek, ale hlavně nesmíte vynechat návštěvu parku. Proč? Celý park je protkán potůčky, mostky a cestičkami s nádhernými alejemi. Ale hlavní atrakcí jsou daňci skvrnití, kteří se v parku volně pasou, můžete je i nakrmit. Speciální krmivo přímo pro ně můžete zakoupit na pokladně.

Výstava orchidejí v Botanické zahradě v Praze

Autor: David Malík

Výstava orchidejí v Botanické zahradě Praha vás zavede do světa těchto zajímavých květin. Tentokrát vás zavede do Vietnamu, kde jsou na tyto rostliny specialisti. Dozvíte se vše, co jste o nich nevěděli, včetně cenných rad jak se o orchideje starat i které barvy jsou podle Vietnamské tradice barvy štěstí. Můžete si i nějaký kousek odnést domů, protože výstava je prodejní.

 

Skanzen Přerov nad Labem

Autor: www.polabskemuzeum.cz

Skanzen otevře své brány již 17. 3. a budete moci nahlédnout do tradic, které naši předci dodžovali v období jara a Velikonoc. Tuto "výstavu" mohou návštěvníci shlédout již po jedenatřicáté. K Velikonocům se vztahuje i výstava kraslic, zdobených tradičními a netradičními technikami, velikonočních pohlednic, ukázek velikonočních dekorací a zvykoslovného pečiva.

 

Mumlavský vodopád v Krkonoších

Autor: Archiv redakce

Dravá řeka Mumlava vytváří na okraji Mumlavského dolu pod Ptačincem poblíž Harrachova na vodu nejbohatší vodopád v Krkonoších. Hlučně se řítí po celé šířce koryta a padá až do hloubky cca deseti metrů. Vodopády zaujímají celé řečiště a vytváří ve skále ze žuly obří kotle Čertova oka. Tyto prohlubně byly na žulovém podkladu vyhloubeny díky pohybu vody s kamínky. U vodopádů najdete Mumlavskou boudu, kde je místo původní hájovny výletní restaurace.

 

Kokořínské pokličky

Autor: Profimedia

Pískovcové útvary připomínající houby, to je tip na jednodenní výlet, který zvládnou i děti.  Naleznete je nedaleko Mšena. Parkoviště naleznete nedaleko a následně se můžete vydat po modré stezce, která vás provede krásnými lesy, nebo můžete navštívit Kokořín. Po cestě je i několik restaurací, takže se ani nemusíte balit se svačinou. Mějte ale drobné do parkovacího automatu.

Volarské menhiry

Volarské menhiry stojí na pahorku U Dvou lip nad Starým Městem od dubna 2007. Menhiry pocházejí z předkřesťanské doby a jejich věk je odhadován na několik tisíc let. Původně stály na bezejmenné náhorní plošině v Krušných horách, kde tvořily zbytky rondelu o několika desítkách kamenů. Kvůli stavbě silnice procházející jeho středem byly převezeny do Volar. Nynější volarský rondel tvoří jedenáct kamenů a je koncipován zčásti jako svatyně a zčásti jako observatoř.

Budovský vodopád u Ústí nad Labem

Budovský vodopád se nachází v horní části úzké Vlčí rokle mezi Budovem a Svádovem. Je to jeden z mála našich vodopádů s převisem. Nejkrásnější pohled na vodopád je v jarních měsících, kdy tudy protéká více vody, případně v zimním období, kdy se zde tvoří ledový sloup.

Lesní centrum Svatý Linhart

Autor: www.llpkv.cz

Kousek od Karlových Varů naleznete oboru, ve které můžete pozorovat volně žijící jeleny sika jehož stádo má 31 členů, daňky divoká prasata a to i díky můstkům, které jsou místy až 6 metrů vysoko. Tři okruhy mají celkem 10 km. Procházka vám potrvá zhruba 2 hodiny, ale počítejte s delším časem, protože se od zvířat nebudete chtít odtrhnout. Otevřeno je po celý rok a vstup je zdarma.

Labyrintárium Loučeň

Autor: Zámek Loučeň

Labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku tvoří dvanáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě v zeleni historického anglického parku. Místo je vhodné jak pro rodiny, tak jednotlivce či páry, kteří hledají zábavu, relaxaci i meditaci.

Ďáblova prdel

Autor: Věra Exnerová

V jižních Čechách nevynechte výlet lesem na Ďáblovu prdel. Cestou se můžete zastavit na rozhledně U Jakuba nebo se můžete projít kolem uměle vytvořených rybníčků. Samotná cesta ke skalnímu útvaru, který svým tvarem připomíná... Však víte... Vede prudším stoupáním v lese a rozhodně není vhodná pro kočárky. Pro děti je zde připraveno několik naučných bodů, kde se dozvědí, jak se chovat v lese nebo jaká zvířátka v lese bydlí.