Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 9°C

5 typů podlah, které jsou vhodné do dětského pokoje

/
 • (iStock)
  8. října 2021 ● 12:00

  Podlaha v dětském pokoji dostává zabrat více než ta v obývacím pokoji či v kuchyni. Dětský pokoj je místem, kde se odehrává všechno to dovádění, první kresby či závody odrážedel nebo dětských aut. Na podlahu v dětském pokoji jsou tak kladeny zvýšené nároky.

  Jaká by tedy měla podlaha do dětského pokoje být?

  Podlaha v dětském pokoji by měla být velmi odolná proti opotřebení, dostatečně protiskluzná, v ideálním případě i voděodolná, měla by se snadno udržovat, a navíc by měla dobře vypadat. Naopak by neměla být tvrdá, aby si dítě během hrátek neublížilo. Čím měkčí materiál to navíc bude, tím lépe bude izolovat teplo. Z jakých materiálů můžete vybírat?

 • 1.

  Laminátová podlaha

  Laminátová podlaha E-Motion Classic 32/8, dekor EPL134.
  Autor: Egger

  Předností laminátových podlah je nejen jejich poměrně vysoká odolnost, ale také poměrně přijatelná cena. Jsou dokonalou imitací dřevěné podlahy a s vhodnou podložkou pod podlahu budou působit i tepleji. Existují také laminátové podlahy s označením Aqua+ také odolají dětským experimentům s vodou.

 • 2.

  Vinylová podlaha

  Plovoucí vinylová podlaha FatraClick, dekor Dub Latte.
  Autor: Fatra

  Hitem posledních let byla vinylová podlaha. Hodí se do celého domu včetně dětského pokoje. Díky moderním technologiím se vinyl stal nejčastěji pořizovanou podlahovinou jak do domácností, tak do komerčních interiérů. Je totiž odolný ve všech směrech, je výborným izolantem, na dotek je příjemný a teplý, díky povrchové úpravě také neklouže. Navíc se vyrábí ve velkém výběru dekorů, od dokonalé imitace dřeva po barevné vzory. Kreativitě se v rámci vinylů meze opravdu nekladou.

 • 3.

  Rigidní vinylové podlahy

  Rigid vinyl SPC kolekce Experto Click SPC 50, dekor Dub Alicante.
  Autor: V-PODLAHY

  Nástupcem vinylu, technologickým hitem a opravdovým trendem je dnes rigidní vinylová podlaha. Jednoduše řečeno je to vylepšený vinyl. Hvězdou se stala díky jednoduché pokládce a údržbě, širokému spektru dekorů a přívětivé pořizovací ceně. Rigidní vinylové SPC podlahy jsou oproti laminátu voděodolné, jsou mnohem odolnější vůči otěru či poškrábání. Díky SPC jádru byla eliminována původní nevýhoda vinylových podlah, a to jejich citlivost na velké teplotní rozdíly. Podlaha je rozměrově stálá a vlivem nadměrného tepla již nemění tvar. Navíc má integrovanou podložku, která zjednodušuje pokládku a vyrovnává drobné nerovnosti podlahy. Zkrátka ideální pro všechny rošťáky a jejich pokojíčky.

 • 4.

  Linoleum

  Lepený vinyl kolekce VEPO, dekor Dub Bohemia.
  Autor: Fatra

  Svou pozornost na trhu linoleum stále má, neboť je to přírodní materiál. Je velmi odolné a životnost se počítá na několik desítek let. Jeho obrovskou výhodou je variabilita a možnost kombinovat barvy. Podlaha v dětském pokoji tak může dostat jiný ráz a stane se například dokonalým dětským hřištěm.

 • 5.

  Koberce

  Koberec Beltia, dekor Bellini 0640.
  Autor: V-PODLAHY

  Stálicí mezi oblíbenci je koberec. Důvodů je několik – pocit tepla, je dobrý izolant, poměrně odolný a dá se snadno vyměnit. Díky stále výkonnějším vysavačům se koberec stává vhodným také pro alergiky. Pokud zvolíte kusový koberec, uděláte možná lépe. Ten se dá totiž snadněji vyčistit nebo vyprat v pračce.

  Možností je celá řada. Záleží na tom, jakou máte představu a také na tom, kolik peněz můžete investovat. Pokud si nevíte rady, navštivte odborníky, kteří vám doporučí to nejlepší pro vaše děti.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy