Moderní domov pro milovníky oceánu stojí na pobřeží Tichého oceánu a je plný odkazů na vodní element – od balkonů, které připomínají doky, až po schodiště, které evokuje potápění. 

Architekti vsadili na kontrastní pojetí domu. Výsledkem je efektní fasáda, za kterou se skrývá pohodlný interiér – ideální místo pro tiché rozjímání nad vlnami.

Přední fasáda domu je sestavena v dramatických ofsetových vrstvách a vytváří geometrický tvar, který odráží nepravidelnou geologii místa. Složité tvarosloví domu zajišťuje optimalizované výhledy na oceán při zachování soukromí ohledně sousedních domů.

V kuchyni najdete nejpřirozenější materiály pro domácnost: dřevěné desky a pochodovou podlahu z tvrdého dřeva, která připomíná naplavené dříví.

Velké schodiště je soustředěno kolem výtahu, který je umístěn tak, aby mohl být domov obsazen několika generacemi. Schodiště obklopují průsvitné skleněné tvárnice, které vytváří pohlcující světelnou instalaci napodobující zážitek potápěče.

Horní část rezidence připomíná luxusní loď a má okna od podlahy ke stropu s výhledem na vodu. Úhly domova působí, jako by se pokoje natahovaly k moři. Obytná část i hlavní ložnice se otevírají na balkony, které evokují palubu lodě.

Fotogalerie
17 fotografií