„I když mám ráda chystání a vaření pro svoji dceru a manžela, tak i přesto, že kuchyň uklidím, mám pocit nedokonalého domova. Chybí mi k tomu kuchyň. Kuchyň podle mých představ. Kuchyň, ve které bych se cítila opravdu dobře, vychutnávala si chuť hořké kávy a vůni právě dopečeného kváskového chleba. Pomůžete mi můj sen splnit?“ napsala nám naše čtenářka Lucie a připojila fotografie malé tmavé panelákové kuchyňky z papundeklu, která už měla za sebou nějaké to desetiletí.

My jsme se jí a její rodině rozhodli toto přání splnit společně s ASKO – NÁBYTEK a designérkou Gabrielou Hámovou ze studia Design Friendly.

Výhra jako impulz

Lucie si náš časopis koupila v březnu právě kvůli tomu, že na titulní stránce zahlédla upoutávku na soutěž. „Když jsem ten den přišel z práce, manželka mi hned říkala, jestli bych nemohl vyfotit telefonem naši kuchyňskou linku, že ji chce poslat do soutěže. Vůbec jsem nevěřil, že bychom mohli něco vyhrát, ale fotky jsem udělal,“ směje se Luciin manžel Martin a dodává: „Když jsme se pak dozvěděli, že jsme byli vybráni, rozhodli jsme se, že zrekonstruujeme i ten zbytek. Když už, tak napneme síly a půjdeme do toho. Problémem byla hlavně zastaralá elektroinstalace. V kuchyni byla jediná funkční zásuvka.“

Vzhledem k nedostatku financí toho musel Martin spoustu zvládnout svépomocí, proto byla pro mladou rodinu profesionální pomoc designérky a montérů z ASKO – NÁBYTEK s jejich novou kuchyní neocenitelná.

Těšení na pečení

Když jsme se pak přijeli podívat, jak vše dopadlo, byli jsme moc zvědaví, zda se s úzkým, nešikovně řešeným prostorem designérka poprala. Výsledek nám popravdě vyrazil dech a majitelka, která svou novou kuchyň viděla až v kompletně hotové fázi, stejně jako my (na rozdíl od jejího manžela, který musel zvlášť při přípravách prostoru přiložit ruku k dílu), při pohledu na své nové království úplně oněměla. A její první slova? „Nejvíc se těším, až vyzkouším troubu, moc ráda peču.“ Součástí výhry totiž byly i moderní spotřebiče, které dodala značka TEKA.

Fotogalerie
5 fotografií

Zajímá vás, jaký měla majitelka na designérku speciální požadavek a jestli se jej podařilo splnit? Nebo spíš, jak se dá k jinému účelu využít kuchyňská skříňka a jak snadno rozšířit v panelovém bytě pracovní plochu linky?  To vše, včetně spousty dalších fotografií nové kuchyně a cenové kalkulačky celé proměny, najdete v říjnovém čísle Blesku Bydlení, které je od 16. září na novinových stáncích. Nebo si ho můžete pohodlně objednat z domova v tištěné či elektronické verzi v našem iKiosku.

Titulní strana magazínu Blesk Bydlení na říjen 2020