Příbytek v Kotelniki s plochou 48 m2 je dokonale vhodný pro jednu osobu. Obývá ho svobodný mladý muž, který by zde v budoucnu chtěl žít s přítelkyní. 

Byt si nechal upravit na míru. Architekti dostali v rámci rekonstrukce za úkol navrhnout nový spací prostor, otevřený prostor pro kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a místo pro kouření vodní dýmky.

Kuchyně a koupelna zůstaly na stejném místě. Ložnice se přesunula do středu dispozice a nově je uzavřená mezi skleněnými panely. Díky zvolenému řešení může být největší část bytu otevřená. Jediná dělící příčka se nachází mezi chodbou, obývacím pokojem a koupelnou.

Architekti chtěli bytu vdechnout moderní půdní podobu. Do interiéru proto začlenili přírodní břidlicové dlaždice, čímž docílili mírně průmyslového vzhledu. Zdi obložili betonovou replikou starých cihel. O výzdobu se starají filmové plakáty a obrazy.

Uprostřed bytu jsou instalovány skříňové systémy IKEA, které usnadňují skladování oblečení a sportovního vybavení. To samé řešení se nachází i na jedné straně ložnice. Postel je vyrobená ze starých palet, na které je položená matrace.

Fotogalerie
13 fotografií