Jednopatrová chata byla dříve součástí řady tří identických chalup zvaných Arklow I-III. Renovovaná struktura je převážně vyrobena z jihoafrického borovicového dřeva, cihel a přírodního kamene. 

Přední část budovy zůstala do značné míry zachována v původní podobě. Nádech modernosti stavbě dodávají pouze dvě okna vyčnívající ze střechy, která slouží k zachycení dešťové vody. Po přefiltrování ji lze použít třeba v myčce nádobí, pračce a v koupelnách.

Dům je navržen tak, aby nabízel zdravou kombinaci soukromých a veřejných prostor. V přízemí si zachovává své původní soukromé uspořádání s koupelnou a schodištěm. Do zadní části bylo nově přidáno nádvoří, které do dříve temného prostoru přivádí přirozené světlo. Další úroveň zahrnuje ložnici a koupelnu. 

V celém domě jsou přiznané střešní krovy, aby do prostoru vnesly prvek přírody.  Zatímco přední fasáda domu stále nabízí malebnost připomínající historii domu, zadní část nabízí zcela moderní design. Velké posuvné dveře se otevírají na terasu s výhledem na zadní dvorek.

Fotogalerie
12 fotografií