Na hmyz si dejte pozor i během podzimních měsíců. Komáři vás sice už nejspíš nepoštípou, zato vosy budou agresivnější a také muchničky budou aktivní. Některé hmyzí druhy během babího léta doslova zaplavují lidská obydlí, kde chtějí přečkat zimu. Připravte se na to včas a pořiďte si na okna síta. Z jakých druhů lze vybírat?

Okenní sítě proti hmyzu

Kvalitní okenní sítě vás úspěšně ochrání před vlezlým létajícím hmyzem. Okenní síta typu C umožňují snadnou montáž, kvůli které není třeba zasahovat do rámů oken – jsou zajištěna pomocí otočných klipů. Díky tomu je bez problému zase sundáte a umístíte jinam. Hodí se do oken bez okapnic a mohou mít i atypické provedení. Barvu rámu si můžete vybrat podle svého vkusu.

Autor: IMP net

Dále se nabízí okenní síť typu E. Ta se hodí zejména do starších oken. Tady se vrtání do okenního rámu bohužel nevyhnete – síť bývá uchycena v hliníkovém rámu a upevňuje se pomocí obrtlíků. Tvar, způsob uchycení i velikost profilu se u různých sítěk tohoto typu liší. Barevné variace jsou opět neomezené. Příjemnou volbou je i provedení, které připomíná dřevo.

V nabídce najdete rovněž rolovací typ F10 (horizontální) a G10 (vertikální) – ty lze namontovat do klasických oken i balkonových dveří. Umisťují se na ostění nebo na okenní rám. Síť můžete vytahovat dle potřeby. Montáž se bez drobného zásahu do oken neobejde. Také je nutné počítat s tím, že hliníkový box, který je součástí konstrukce síta, může ovlivnit světlost okna.

Dveřní sítě proti hmyzu

Pokud toužíte po naprosté jistotě, praktickou ochranu vám zajistí dveřní sítě typu H1. Můžete v klidu vyjít na balkon a dveřní síť se za vámi díky samozavíracím pantům sama zaklapne. Umístěte ji do rámu dveří, kterými často procházíte – například do dveří na verandu. Když si na zahradu pozvete hosty, nebudete se muset bát, že za sebou nechají otevřené dveře a vpustí do vašeho domu dotěrný hmyz.

Autor: IMP net

Plisované sítě

Tento druh sítí má nejen praktické využití, ale také zajímavý a odlehčený design a dlouhou životnost. Využijete je do oken různých velikostí i do dveří. Nekladou velké nároky na prostor – v případě nutnosti je jednoduše posunete na stranu. Navíc jsou pevné a odolné vůči slunečnímu záření. Montáž a demontáž zvládnete i bez nářadí.

A pokud si z uvedených možností nemůžete vybrat, zvolte některou kombinaci – například klasická síta do oken a k tomu plisovanou síť do dveří, která nijak nenaruší vzhled vašeho domu.