Na hmyz si dejte pozor i během podzimních měsíců. Komáři vás sice už nejspíš nepoštípou, zato vosy budou agresivnější a také muchničky budou aktivní. Některé hmyzí druhy během babího léta doslova zaplavují lidská obydlí, kde chtějí přečkat zimu. Připravte se na to včas a pořiďte si na okna síta. Z jakých druhů lze vybírat?

Okenní sítě proti hmyzu

Kvalitní okenní sítě vás úspěšně ochrání před vlezlým létajícím hmyzem. Okenní síta typu C umožňují snadnou montáž, kvůli které není třeba zasahovat do rámů oken – jsou zajištěna pomocí otočných klipů. Díky tomu je bez problému zase sundáte a umístíte jinam. Hodí se do oken bez okapnic a mohou mít i atypické provedení. Barvu rámu si můžete vybrat podle svého vkusu.

Dále se nabízí okenní síť typu E. Ta se hodí zejména do starších oken. Tady se vrtání do okenního rámu bohužel nevyhnete – síť bývá uchycena v hliníkovém rámu a upevňuje se pomocí obrtlíků. Tvar, způsob uchycení i velikost profilu se u různých sítěk tohoto typu liší. Barevné variace jsou opět neomezené. Příjemnou volbou je i provedení, které připomíná dřevo.

V nabídce najdete rovněž rolovací typ F10 (horizontální) a G10 (vertikální) – ty lze namontovat do klasických oken i balkonových dveří. Umisťují se na ostění nebo na okenní rám. Síť můžete vytahovat dle potřeby. Montáž se bez drobného zásahu do oken neobejde. Také je nutné počítat s tím, že hliníkový box, který je součástí konstrukce síta, může ovlivnit světlost okna.

Autor: Isotra

Dveřní sítě proti hmyzu

Pokud toužíte po naprosté jistotě, praktickou ochranu vám zajistí dveřní sítě typu H1. Můžete v klidu vyjít na balkon a dveřní síť se za vámi díky samozavíracím pantům sama zaklapne. Umístěte ji do rámu dveří, kterými často procházíte – například do dveří na verandu. Když si na zahradu pozvete hosty, nebudete se muset bát, že za sebou nechají otevřené dveře a vpustí do vašeho domu dotěrný hmyz.

Autor: Isotra

Plisované sítě

Tento druh sítí má nejen praktické využití, ale také zajímavý a odlehčený design a dlouhou životnost. Využijete je do oken různých velikostí i do dveří. Nekladou velké nároky na prostor – v případě nutnosti je jednoduše posunete na stranu. Navíc jsou pevné a odolné vůči slunečnímu záření. Montáž a demontáž zvládnete i bez nářadí.

A pokud si z uvedených možností nemůžete vybrat, zvolte některou kombinaci – například klasická síta do oken a k tomu plisovanou síť do dveří, která nijak nenaruší vzhled vašeho domu.