Dům Canal, který se nachází na jednom z kanálů v Amsterdamu, byl nedávno rekonstruován podle návrhu od Witteveen Architecten. V interiéru našel uplatnění zejména umělý kámen, který ve spojení s originálními detaily jako jsou sloupy z cihlových zdí, vytváří útulný průmyslový půdní prostor.

Většina místností je vybavena umělým kamenem Hi-Macs v alpské bílé barvě, který dodává prostoru čistý, minimalistický pocit. Doplňuje ho dřevěná podlaha a kovové detaily v černé barvě.

Velkorysá společenská zóna zahrnuje kuchyň, obývací pokoj a jídelnu, ložnice se nacházejí za stěnou v druhé části loftu.

Stěny hlavní ložnice jsou ve spodní části obložené dřevem, zbytek je bílý podobně jako schodiště a balustráda. Koupelna, kterou od ložnice oddělují posuvné dveře, je vyrobena výhradně z umělého kamene včetně podlahy, stěn, sprchy a umyvadel.

Velmi zajímavě působí integrované stěny z umělého kamene, které plynule přechází ve vanu a vytvářejí hladký vzhled bez jediné spáry. Podobné řešení našlo své místo i ve sprchovém koutu.

Fotogalerie
21 fotografií