19. listopad 2019
Svátek slaví Alžběta, zítra Nikola

9 věcí, které zdraví lidé nemají v ložnici. Jak jste na tom vy?

/
 • V jaké ložnici se dobře usívá i probouzí?
  V jaké ložnici se dobře usívá i probouzí? (archiv firem)
  25. října 2018 ● 06:00

  Kuchyně je prý nejlepší místnost v domě, ale co ložnice? Spíte tam, milujete se, můžete vypnout mozek a konečně si odpočinout. Tohle je 9 věcí, bez kterých se v ložnici probudíte šťastnější a zdravější než kdy předtím.

 • 1.

  1. Koberce

  Pokud se budíte s bolestí v krku, červenýma očima a ucpaným nosem, je pravděpodobné, že jste alergičtí na něco ve vaší ložnici. Nejčastějším viníkem je prach a roztoči, kterým se daří v měkkých materiálech, jako jsou například závěsy a koberce. Mají také rádi vlhké a teplé prostředí. Daří se jim v lůžkovinách a na špatně větraných místech. Základem je proto větrat, pravidelně měnit povlečení a minimalizovat počet koberců, závěsů a textilií.

 • 2.

  2. Zářivé barvy

  Autor: iStock

  Možná milujete odvážné, jasně zbarvené pokoje, ale v ložnici vás spolehlivě připraví o spánek. Jasné barvy aktivují. Mnohem lepší volbou jsou modré nebo uklidňující tóny země.

 • 3.

  3. Lehké závěsy

  Autor: shutterstock.com

  Bílé záclony vlající ve větru vypadají sice romanticky, ale hodí se spíš do obývacího pokoje. V ložnici je klíčová tma. Světelné znečištění z pouličních lamp, blízkých domů a aut snadno naruší váš spánek. Investujte proto raději do silnější závěsů nebo kvalitních rolet.

 • 4.

  4. Výrazné umění

  Autor: iStock

  Možná si potrpíte na výrazné umění, ale vystavte ho raději v obývacím pokoji, kde ho mohou ocenit návštěvy. Ložnice je místnost, kam silné podněty nepatří. Místo určené na spaní má vizuálně vybízet k odpočinku a relaxaci.

 • 5.

  5. Chytrý telefon

  Autor: istock.cz

  Udělejte si v ložnici zónu bez telefonu. Chytrý telefon je dobrý sluha, ale špatný pán. Dokáže rozbít vztah, připraví vás o sex, spánek a zdraví. Místo surfování na netu si raději před spaním přečtěte časopis nebo knihu.

 • 6.

  6. Špatně umístěná postel

  Postel orientujte tak, abyste leželi hlavou u zdi. Dodá vám to pocit bezpečí, jistoty a vnitřního klidu. Po stranách postele bylo mělo být volné místo. Z lůžka byste měli mít přehled o vstupu do ložnice. Pozor, umístění postele přímo naproti dveřím je poměrně nepříjemné.

 • 7.

  7. Domácí mazlíčci

  Chlupatí čtyřnozí kamarádi do postele nepatří. Kromě toho, že je řada lidí na kočky a psy alergická, je to i nehygienické. Pokud se bez zvířat v posteli neobejdete, pořiďte si alespoň čističku vzduchu.

 • 8.

  8. Drobné dekorace

  Nedělejte z ložnice zbytečně skladiště dekoračních nebo nepotřebných předmětů. Působí chaoticky a snadno se na nich ukládá prach.

 • 9.

  9. Televize

  Všichni víme, že obrazovky vyzařují modré světlo, které brání dobrému spánku. Trvalé umístění televize nebo počítače v ložnici proto není nejlepší nápad.

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

padouch236: Kdo zase tuhle oslovinu vymyslel, vždyť to vypadá na spaní v betonovém bunkru..

(25. 10. 2018 13:59)

honza46: Koberec - to mám šlapat na studenou zem? Závěsy - bude mě rušit pouliční lampa.A telefon - co kdyby se mi něco stalo a nemohla jsem vstát z postele.

(25. 10. 2018 09:52)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy