Jak je na tom český trh se sádrokartonem?

Zájem o tento konstrukční materiál je velký a postupně dál roste převážně díky nejnovějším typům desek v příčkách, jako je Habito H. Současný sádrokarton už není takový, jaký jsme ho znali před lety. Jeho vlastnosti byly vylepšeny tak, že jsou při jeho použití v konstrukcích srovnatelné s klasickými zděnými příčkami. Jeho výhodou je, že výstavba je rychlejší, než kdyby byly stavěny klasické zděné příčky. Proto tedy položka za práci je ve výsledném vyúčtování vždy nižší.

Jaké vlastnosti byly vylepšeny?

Habito H, sádrokarton nové generace, vypadá vzhledově skoro stejně jako ten původní, ale vlastnosti byly výrazně zdokonaleny. Desky mají nové složení jádra. Jsou opravdu pevné, odolné a velmi dobře izolují zvuk. Kotvení předmětů je možné pomocí běžného vrutu bez vrtání a hmoždinek. Nosnost na jeden vrut je až 34 kilogramů. Sádrokartonové desky se dnes rozdělují podle svých specifických vlastností. Prodávají se akustické, protipožární, vysokopevnostní k ukotvování těžších předmětů a impregnované. Všechny tyto vlastnosti Habito H má.

Jak složité bylo vyvinout desku Habito H?

Od prvotního nápadu až po uvedení na trh uběhly dva roky. Navrhnout a hlavně vyrobit spolehlivou desku, která posouvá dosavadní vlastnosti na úplně novou úroveň, bylo obtížné. Jak přesně jsme toho dosáhli, nebudu upřesňovat. Výrobní postup je know-how firmy Rigips, které stojí na letitých zkušenostech a kvalitním vývojovém týmu.

PRO MATERIÁL I RADU

Všechny výrobky značky Rigips jsou dostupné v běžných stavebninách a distribučních sítích. Pokud nenajdete produkt, který hledáte, můžete kontaktovat zákaznickou linku přes web Rigips.cz. Odborníci ze společnosti Rigips vám rádi poradí s tím, který konstrukční materiál bude nejlépe splňovat vaše požadavky, a zároveň vám sdělí, kde nejblíže ho můžete zakoupit nebo objednat.