Před Velkým kinem je nyní již 12 hvězd se jmény bývalých dětských herců. Populární moderátor Jan Kraus, jeden ze tří darebů v Dívce na koštěti, šel na odhalování poněkud otráveně a bez nálady. Chmury se rozptýlily o něco později. „Jsem tu dnes nejstarší dětský herec, ale vzhledem k tomu, že ta kachle s hvězdou připomíná tak trochu náhrobek, tak je to na místě,“ zavtipkoval princ z pohádky Jak se budí princezny. 

Na rozdíl od mnoha jiných lidí nikdy nechtěl  být hercem. "Ale již krátce po narození se ze mě stala taková  filmová rekvizita  a od šesti let jsem hrál a byl hercem,“ konstatoval. Pro děti ve filmech má prý sentimentální pochopení. „Sám jsem to absolvoval. Tak je mi jich je trochu líto a mám proto pro ně pochopení,“ dodal.

Zuzana Bydžovská, která si zahrála ve filmech Přijela k nám pouť, Knoflíkáři, Kytice a mnoha dalších, měla naopak úsměv od ucha k uchu a ochotně se nechala fotit se svými příznivci. Na role v mládí vzpomínala s nostalgií. „Víte, co je krásné, datum u té mé hvězdy – 29. 5., je den narození režisérky Věry Plívové-Šimkové, s kterou jsem Pouť natáčela,“ řekla dojatě.

Na festivalu ve Zlíně je i spousta dalších celebrit. Přijel například režisér Václav Vorlíček, herečka Nela Boudová se synem nebo herec Jan Potměšil.

Fotogalerie
5 fotografií