Zájem diváků zhlédnout Avengers v kině IMAX připomíná zájem o film Avatar, který ovšem běžel v době, kdy 3D projekce v jiných kinech nebyly tak obvyklé. I přes dnešní dostupnost 3D projekce v jiných kinech nyní obliba pražského kina IMAX dlouhodobě stoupá. Podle marketingového manažera Roberta Švece by nejpozději do konce léta 2012 měla návštěvnost kina IMAX vyrovnat počet diváků z celého předešlého roku 2011.

„Diváci si zvykli, že především v případě velkolepé a efektní podívané jim velikost plátna a kvalita 3D projekce kina IMAX přinese takový zážitek, jaký v jiném kině prostě nenajdou. A pokud už si chtějí užít film ve 3D, kino IMAX je stále unikátní,” říká Robert Švec a dodává, že k úspěchu Avengers přispěl i fakt, že kino IMAX film nabízí nejen s českým dabingem, ale jako jediné i ve 3D v originálním znění s titulky.

Mužům v černém nabídne kino obří plátno, na které se i ten 3D největší šmejd z vesmíru vejde celý, hrdinům komedie Madagaskar nabídne pro jejich bláznivé dobrodružství jedinečné 3D efekty. Jeden z předpokládaných filmů roku, Prometheus, bude potřebovat obojí.

Fotogalerie
5 fotografií