Dálniční policité mají v předprázdninovém období posílené hlídky - řidiči totiž hromadně odjížedějí na prázdniny pryč a na silnicích je tak o to víc rušno. V posledních dnech se zaměřili na kontroly na Pražském okruhu, které se několika řidičům šeredně nevyplatily - svým jednáním totiž ohrožovali sebe i okolí. „Prvnímu řidiči naměřili 209 km/h a druhému dokonce 218 km/h. Oběma dvěma tak byly na místě zadrženy řidičské průkazy a na nějaký čas za volant již neusednou,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina dva extrémní případy hříšníků.

Video se připravuje ...

Policisté upozorňují, že nebezpečí nezpůsobí řidič jen vysokou rychlostí, ale třeba také tím, že se dostatečně nevěnuje řízení. „S rychlou reakcí by měl nejspíš problém řidič, vedle kterého dálničáři jeli skoro tři čtvrtě minuty a on si ani nevšiml, že si jeho počínání za volantem celou dobu přes okénko policisté natáčejí. Byl totiž zaneprázdněn mobilním telefonem, který měl v obou rukou na vrchu volantu a zamyšleně do něho hleděl,“ popsal mluvčí. Dostal pokutu i body. 

Nebezpečí naopak hrozilo staršímu řidiči, který na okruhu měnil kolo na straně řidiče - ze zveřejněného videa vyplývá, že nohama takřka zasahoval do jízdního pruhu! Policisté se pustili do práce. „Překážku v provozu řádně označili svým vozidlem a pak seniorovi pomohli kolo vyměnit, a on tak mohl dál pokračovat v cestě,“ uvedl Hrdina. 

Policisté apelují na všechny řidiče, aby dávali na silnicích pozor, byli ohleduplní k ostatním a zbytečně neriskovali příliš vysokou rychlostí. Jen malá chvíle nepozornosti totiž může změnit celý život.

Fotogalerie
4 fotografie