K nehodě červeného osobního auta a červené motorky Ducati došlo v sobotu 23. května kolem 20. hodiny na křižovatce ulic Na Radosti, Hrozenkovská a Chabská. Ryan se v té době vracel z jednání programového týmu pro zdravotnictví stínové vlády. „Řidič motorového vozidla podle prvotních informací nedal přednost v jízdě řidiči motocyklu a došlo ke střetu,“ uvedl pro Blesk mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní a okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují. 

Ryan redakci uvedl, že následky nehody nejsou nakonec tak vážné, jak se zpočátku obával. Po střetu skončil v nemocnici, vyšetření ale neodhalila žádné zlomeniny. „Následky jsou zatím jen lehké, bez zlomenin, ale došlo k těžkému pohmoždění měkkých tkání v oblasti bérce,“ řekl Blesku. 

Vedle samotné nehody ho překvapila především pomoc od kolemjdoucích. Podle jeho slov k němu po střetu přiběhla skupina mladých Ukrajinců z nedaleké zastávky, kteří mu pomohli z motorky a zůstali s ním do příjezdu záchranářů. „Kluci ze zastávky přišli sami od sebe,“ popsal Ryan.

Se samotným řidičem vozu podle svých slov po nehodě téměř nekomunikoval. „Žádná interakce. Přišel vlastně až na konci, když už tam byla sanitka, a ptal se saniťáků, jestli mám něco zlomené,“ uvedl Ryan. Záchranáři motorkáře na místě ošetřili a následně převezli do nemocnice. „Po příjezdu na místo byl pacient při vědomí, komunikoval a stěžoval si na bolesti dolní končetiny. Posádka pacienta vyšetřila a ošetřila poranění dolní končetiny. Následně byl pacient ve stabilizovaném stavu transportován do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ sdělil mluvčí pražských záchranářů Karel Kirs.

Fotogalerie
11 fotografií