Čech měl na dovolené v Indonésii zdravotní problémy: Operace vyšla na 4,5 milionu

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz)
Autor: pma - 
29. října 2024
05:00

Cestovní pojištění je pro většinu Čechů během dovolených naprostou nezbytností. ERV Evropská pojišťovna, která spolupracuje s největšími tuzemskými cestovními kancelářemi, zveřejnila koncem října zajímavá data. Vzrostly nejen škody z cestovního pojištění, ale i náklady na jejich úhradu. Nejvyšší letní škoda je podle webu Finanční a ekonomické informace případ Čecha v Indonésii, který musel kvůli neprůchodnosti střev podstoupit okamžitou operaci. Náklady na jeho léčbu vyšly na 4,5 milionu korun. 

Letní sezona je za námi a pojišťovny tak postupně přichází s daty za uplynulé měsíce. Podle informací webu Finanční a ekonomické informace stouply jak počty nahlášených škod, tak ale i počty pojištěných osob nebo celkové náklady na škody.

Průměrná částka za „letní škodu“ je podle dat ERV Evropská pojišťovna, která spolupracuje s největšími tuzemskými cestovními kancelářemi přibližně 12 300 korun. Co se ovšem týká škod přesahujících 100 tisíc korun, tak u nich se jedná o průměrnou částku 341 tisíc korun. 

Neprůchodnost střev a zánět slepého střeva 

Podle manažera marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimila Dlouhého lze tento nárůst lze přičíst zejména vysokým nákladům na hospitalizaci. Absolutně nejvyšší náklady bylo potřeba zaplatit Čechovi v Indonésii. Ten začal v zemi trpět neprůchodností střev a bylo nutné, aby podstoupil okamžitý chirurgický zákrok. Za něj a následnou léčbu bylo třeba vyplatit astronomických 4,5 milionu korun. 

Druhým nejdražším případem byl akutní zánět slepého střeva v USA, jehož náklady se vyšplhaly na 2,2 milionu.

Nejvíce škod vzniklo v Egyptě

Mezi nejčastější problémy, kterými Češi během letních cest trpěli, patří podle dat bronchitida, nachlazení, gastroenteritida, záněty uší a spáleniny od sluníčka. 

Nejvíce škod, konkrétně 40 procent z celkového počtu vzniklo v Čechy oblíbeném Egyptě. Na dalších místech skončilo Turecko a Řecko. „Zaznamenali jsme také výrazný nárůst počtu hlášených škod vzniklých v Bulharsku, a to meziročně o třiadvacet procent,“ dodal Divoký. 

Video Muž spadl z žebříku na kovovou tyč, ta mu probodla hrudník. Zachránili jej v olomoucké fakultní nemocnici. - FN Olomouc
Video se připravuje ...

Hana Skarnitzlová ( 29. října 2024 14:57 )

Neprůchodnost střev se žádnými velkými potížemi hlásit nemusí, může vzniknout akutně během pár hodin nebo plížívě za dny.

Tonda Indra ( 29. října 2024 10:16 )

Proto nechápu, proč si lidi i do těchto destinací berou často pojištění jen s nízkými limity. Pořád je to teda lepší než nic, zažil jsem i takové, kteří pojištění "nevěří", ale pokud by byl potřeba třeba letecký transport do ČR, tak to budou splácet hodně let. Tady je pár doporučení kdyby se někomu hodilo http­s://por­talpo­jiste­ni.cz­/maga­zin/na-co-se-zamerit-pri-vyberu-cestovniho-pojisteni/

inae3815 ( 29. října 2024 10:06 )

Ano, ale proto, že máme stále socialistický sysmém, jediní, kdo se po revoluci od socializmu odřízli jsou stomatologové. Náš zdravotní systém nemotivuje lidi starat se o své zdraví a je v této podobě neudržitelný.

Kesitnarf Satim ( 29. října 2024 09:02 )

Den v nemocnici jen na pozorování (štípnutí vosy do zátylku) stál 1400 Euro. Cestovní pojištění vše zaplatilo.

bibi-oliver ( 29. října 2024 08:05 )

Takto by i tady každý nemocný měl dostat součet kolik jeho péče stála .a možná bude klid a uvědomíme si že my máme zdravotní péči skoro zdarma a vždy když je něco zdarma není to dobré

Zobrazit celou diskusi