Zejména na mateřské dovolené hledají maminky nějaký koníček, který by jim rozbil zažité každodenní rituály a mohly se příjemně, ale také užitečně odreagovat. Mnoho z nich objeví půvab háčkování. Proč taky nepřekvapit své malé miláčky uháčkovanou hračkou nebo čepičkou? Ať je to tak, nebo háčkujete pro svá vnoučata, neteře, synovce nebo jiným dětem pro radost, potřebujete zvolit správnou přízi. 

Pro háčkování hraček je nejlepší zvolit zdravotně nezávadné příze, které dětem neuškodí. Některé příze deklarují vhodnost pro děti mladší tří let, moc jich však na trhu nenajdeme. Příze Jeans VH má osvědčení TZÚ o zdravotní nezávadnosti a je tedy bezpečná i pro ty nejmenší děti. Nejvíce se však používají bavlněné příze (Camilla, Katka nebo Nela). Pro větší děti lze použít akrylové příze (známé jako vlna). Může se jednat o čistý akryl nebo o příměs merina či čisté vlny. Také příze z mikroakrylu lze použít. Zde ale pozor na to, že tato příze má drobné chloupky, takže pokud víme, že děti budou hračku dávat do pusinky, vyhněme se této volbě. Další variantou je směs bavlny a akrylu

Na trhu je mnoho značek, druhů a barev přízí. Nikdy neuděláte chybu, pokud se poradíte s prodejcem přízí o tom, jakou přízi a jaký háček použít na svůj produkt. Správný háček je totiž půlka úspěchu.