Do větru je název českého celovečerního filmu z roku 2018. Jedná se o debut režisérky Sofie Šustkové, která k filmu napsala i scénář. V hlavních rolích hrají Vladimír Polívka, Jenovéfa Boková a Matyáš Řezníček. Film je samotnými tvůrci označován jako „první česká boat movie”, protože se odehrává převážně na plachetnici plující kolem řeckých ostrovů. Hlavními hrdiny jsou sourozenecký pár Matyáš a Natálie v podání Řezníčka a Bokové. Třetím členem posádky je dokumentarista Honza, kterého ztvárnil Vladimír Polívka.

Snímek popisuje poněkud neobvyklý milostný trojúhelník a prostřednictvím hlavních hrdinů představuje touhy a obavy dnešní mladé generace. Dotýká se otázek svobody, mezilidských vztahů, ale také uprchlické krize – Honza se do Řecka vydává právě proto, aby její události zdokumentoval.

Tvůrci filmu se obešli bez standardních finančních zdrojů nebo podpory Státního fondu kinematografie. Snímek byl z velké části natočen ze soukromých peněz a jeho dokončení podpořila crowdfundingová kampaň.