Dokument, Čí je moje dítě, je jedním dílem z celého dokumentárního cyklu České televize s názvem Člověk to je věda. Tento dokumentární cyklus zaznamenává výzkumy českých vědců a provází jím Kryštof Hádek. V tomto díle vědci zkoumali žárlivost napříč celou společností a světem v současnosti, ale i v historii. Díl vyhrál několik ocenění např. cenu na festivalu AFO Olomouc nebo cenu časopisu Dějiny a současnost. 

Vědci zkoumali reakce mužů na jejich partnerky, když cítí, že by mohlo dojít k nevěře. Tyto reakce mohou být jak negativní (fyzická obrana, psychický nátlak na sebevědomí partnerky), tak pozitivní (dárky pro partnerku, vyznání lásky). Zároveň se zkoumaly také geny partnerů a rodiny. 

Žárlivost je už pradávna jedna z vrozených vlastností člověka. Pokud se jedná o otázku početí dítěte, tak je role muže složitější než role ženy. Žena je vždy jistou matkou, avšak otec je nejistý. Výzkumy dokazují, že až 10% narozených dětí má nebiologického otce. Jistou odpověď poskytnou genetické testy. Výsledkem výzkumu je instinktivní chování mužů tak, aby si udrželi svoji partnerku a měli jistotu, že jsou biologickými otci svých dětí.