Panna
Autor: CNC

6. září <<< 7. září >>> 8. září

Lidé narození 7. září jsou Panny.  


Svátek slaví Regina

  • Mužský protějšek: nemá 
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Reginka, Regi, Reguš, Reguška 
  • Původ: Jméno Regina je latinského původu. Latinské slovo „regina“ znamená „královna“ nebo „vládkyně“. V italštině, která se vyvinula z latiny, se toto slovo se stejným významem používá dodnes. 
  • Povaha: Reginy jsou hrdé a povznesené nad přízemními věcmi. Ve vztazích si potřebují svého  partnera vážit. 
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí pro ženy narozené ve znamení: Kozoroha, VodnářeRaka, Ryb, Střelce a Blíženců.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Den otevřených dveří památek v České republice

V tento den jsou v celé České republice zpřístupněny památky široké veřejnosti zdarma nebo za symbolické vstupné. Současně jsou organizovány zajímavé přednášky, komentované prohlídky a výstavy.

Veřejnost může v tento den navštívit také památky, muzea a další kulturní subjekty, které nejsou běžně zcela přístupné. Jednotlivá města si sama volí témata, která s nimi historicky a kulturně souvisí a prezentují je při této příležitosti všem zájemcům. 

Michael Jackson vystupuje v Praze

7. září 1996 se splnil sen tisícům fanoušků krále popu v České republice. Michael Jackson ten den vystoupil v Praze. Na Letenské pláni zahájil své turné The History World Tour před 130 tisíci lidmi. V hlavním městě ovšem Jackson strávil několik dní a setkal se dokonce s tehdejším prezidentem Václavem Havlem.

Do Prahy přijel Michael Jackson už 3. září svým soukromým letadlem. Bydlel v hotelu InterContinental. Během své návštěvy si stihl projít město a udělat řadu nákupů. Kromě setkání s Havlem se vydal i do dětského domova na Zbraslavi a za dětmi do motolské nemocnice, kterým přivezl řadu hraček.

Jeho koncert pobláznil hudební fanoušky, kteří Jacksona pronásledovali, kdykoli opustil hotel. Celá oblast Letenských sadů, kde koncert odehrál, byla kvůli tomu uzavřena. Policisté od Letenské pláně museli odklánět i dopravu.

Fanoušci na Letné kvůli dobrým místům čekali už od rána, do areálu se tehdy ovšem dostali až kolem druhé hodiny. Nakonec jich přišlo více než 130 tisíc. Ti se pak po osmé hodině večer dočkali velkolepé show, během které zaznělo celkem 20 písní. Zpěvák nevynechal ani hity jako Smooth Criminal, Black or White nebo Beat It. Koncert pak uzavřel písní Heal The World a velkolepým koncertem.

Kdo se narodil 7. září

Svět