Beran
Autor: CNC

25. březen <<< 26. březen >>> 27. březen

Lidé narození 26. března jsou Berani.  


Svátek slaví Emanuel

  • Ženský protějšek: Emanuela
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Emanuelek, Emča, Emi, Emík, Emánek
  • Původ: Jméno Emanuel je hebrejského původu. Odvozeno je ze slova "Immánú-él", které znamená „Bůh s námi“.
  • Povaha: Emanuelové jsou materialisté. Život si umí užívat plnými doušky. Neradi přichází o svou svobodu, takže jim dlouho trvá, než založí vlastní rodinu.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení Blíženců, Lva, Berana a Střelce

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Purple Day aneb Světový den epilepsie

26. březen patří Světovému dni epilepsie. Připomínáme si jej od roku 2008. Jeho cílem je šířit povědomí o nemoci, která postihuje více než 50 milionů lidí na celém světě. Symbolem tohoto významného dne je fialová barva.

S myšlenkou Purple Day přišla v roce 2008 tehdy devítiletá Cassidy Megan z kanadské provincie Nova Scotia. Motivací jí byl její vlastní zápasem s epilepsií. Chtěla o své nemoci mluvit s ostatními dětmi. Pochopila, že vzdělávat lidi o epilepsii je velmi důležité, protože potřebují vědět, co dělat, když vidí někoho při záchvatu, potřebují vědět, že existují různé typy záchvatů a že se nemusí bát osob, kteří ji mají. Vzdělání také pomáhá lidem s epilepsií vědět, že nejsou sami.

Hned rok nato, tedy 26. března 2009, se přes 100 000 studentů, 95 pracovišť a 116 politiků zúčastnilo Purple Day. V roce 2011 se Světový den epilepsie rozšířil na všechny kontinenty včetně Antarktidy.

A proč zrovna Purple Day? Purple neboli fialová má znázorňovat levanduli, která je často spojovaná se samotou, izolací, tedy s pocity lidí, kteří s epilepsií žijí.

 

Kdo se narodil 26. března

Svět