Beran
Autor: CNC

24. březen <<< 25. březen >>> 26. březen

Lidé narození 25. března jsou Berani.  


Svátek slaví Marián

  • Ženský protějšek: Mariana
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Mariánek, Mára, Mari, Marouš
  • Původ: Jméno Marián je latinského nebo hebrejského původu. Podle jedné teorie by mohlo pocházet z římského přídavného jména „Marianus“, které znamená „patřící k rodu Mariů“. Další výklad hovoří o mužské variantě hebrejského jména Marie, jehož význam je „milovaný Bohem“ nebo také „hořký“, „krásný“ či „ničitel“.
  • Povaha: Mariánové jsou učenliví, vyrovnaní a věrní. Mají optimistický pohled na svět, což ve svém životě, který je plný různých zvratů, potřebují.  
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení Blíženců, Lva a Kozoroha

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Den nenarozených dětí

Tento mezinárodní svátek připadá na den 25. března. Je příležitostí připomenout si, že život každého člověka je výjimečný a neopakovatelný, a začíná okamžikem početí.

Papež Jan Pavel II. Den nenarozených dětí představil jako „pozitivní volbu ve prospěch života a šíření kultury života zaručující dodržování lidské důstojnosti v každé situaci“.

Datum svátku Dne nenarozených dětí bylo zvoleno symbolicky (přesně devět měsíců před Narozením Páně, který přišel na svět 25. prosince).

V Česku vznikla poradna s názvem Na počátku, jejímž cílem je pomáhat ženám či dívkám, které zaskočilo nečekané těhotenství a ve své často velmi tíživé situaci zvažují jako možné řešení potrat. Tři sociální služby (poradna a dva azylové domy) nabízejí vyslechnutí, podporu i praktickou pomoc také dalším těhotným ženám i maminkám s dětmi v tísni.

Kdo se narodil 25. března

Svět