Blíženci
Autor: CNC

Lidé narození 23. května jsou Blíženci.  


Svátek slaví Vladimír

  • Ženský protějšek: Vladimíra
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Vláďa, Vladimírek, Vlado, Mirek, Míra
  • Původ: Jméno Vladimír je slovanského původu. Vykládá se jako „mocný vládce světa“ nebo „vládce míru“.
  • Povaha: Vladimírové jsou velmi inteligentní. Často řeší zdravotní problémy nebo citové újmy.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení Kozoroha, Vodnáře a Štíra.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Smrt Bonnie Parkerové a Clyda Barrowa

23. května 1934 ve státě  Louisiana pod palbou speciální policejní jednotky skončil život nejznámější zločinecké dvojice všech dob krásné Bonnie Parkerové z Dallasu a sympaťáka Clyda Barrowa z Texasu.

Chudoba a nudný život svedl dohromady drobného zlodějíčka Clyda právě propuštěného z vězení a půvabnou, trochu naivní servírku Bonnie. Oba mladí lidé se do sebe zamilovali a věřili, že se díky drobným loupežím dostanou pryč z nudného a chudobného života v době hospodářské krize třicátých let.

Do svého plánu jak zbohatnout brzy zapojili také Clydova bratra Bucka,  jeho konzervativní manželku Blanche a postupně i další členy a tak vznikla silná gangsterská skupina známá jako“ Barrow Gang “, před kterým nebyla žádná banka amerického středozápadu v klidu, avšak jejich zájmu neunikly ani obchody a čerpací stanice. 

Zpočátku byly jejich krádeže bez obětí na životech, ale později, když to bylo nutné, stříleli a vraždili a jejich loupeže se stávali přímo peklem. Díky počínajícím neshodám v gangu a následným odchodem některých jeho nespokojených členů se policii podařilo získat potřebné informace k dopadení dvojice v té době už vrahů Bonnie a Clyde

Příběh legendárních postav americké historie z let 1931 až 1934 se stal předmětem mediální pozornosti a inspiroval mnoho divadelních a filmových tvůrců. Nejznámější film byl natočen Arthurem Pennem v roce 1967 a získal Oscara.

Psalo se 23. května před rokem: