Lev

Lidé narození 22. srpna jsou Lvi.  


Svátek slaví Bohuslav

  • Ženský protějšek: Bohuslava
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Bohouš, Bohoušek, Bohun, Sláva, Slávek
  • Původ: Jméno Bohuslav je slovanskou podobou řeckého jména Timoteus. Vykládá se tak, jak je na první pohled patrné: „sláva Bohu“.
  • Povaha: Bohuslavové jsou ambiciózní. Jdou si za svými cíli bez ohledu na ostatní. Rodinný život je příliš neláká. Pokud se jim nedaří, bývají despotičtí.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí pro muže narozené ve znamení:Berana, Býka, Panny a Kozoroha.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  

Mezinárodní den památky násilných činů motivovaných vírou nebo vyznáním

22. srpen je Mezinárodním dnem památky násilných činů motivovaných vírou nebo vyznáním. Jeho zavedení schválilo Valné shromáždění OSN na začátku léta 2019. To v revoluci zdůraznilo znepokojení vzrůstající intenzitou zločinů působených z důvodu víry nebo vyznání a útokům na členy minoritních náboženství v různých státech.

K vyhlášení Mezinárodního dne došlo v roce, kdy svět zažil velké teroristické útoky na mešity na Novém Zélandu, při kterých zemřelo padesát lidí, nebo velikonoční útoky na Srí Lance, při kterých zemřelo přes 250 lidí.

Vzestup sektářského násilí potvrzuje například i výzkum Pew Research Center. Ten sleduje mimo jiné počet zemí, kde dochází k utlačování a útokům na náboženské skupiny jak ze strany vlád, tak ze skupiny jednotlivců nebo organizovaných skupin. Jeho údaje ukazují na nárůst násilí, které má náboženský podtext nebo míří proti určitým náboženským skupinám, jak ze strany států, tak ze strany jednotlivců.

Psalo se 22. srpna před rokem: