Byt nemocného seniora byl plný výkalů: Muž sociálku z bytu vyháněl a pomoc odmítal

Autor: dce - 
29. 3. 2017
12:10

Otřesný případ zanedbání péče o nemocného seniora šokoval celé Česko. Nikdo nechápe, jak se něco takového může v moderní společnosti vůbec stát. Byt, do kterého nemocného dědu doprovodili policisté, byl plný výkalů. Sociálka, která ale o muže měla pečovat, má své vysvětlení.

Případ nemocného seniora z Plzně, který žije v zaneřáděném bytě plném špíny a zápachu nenechal nikoho chladným. Server Krimi-Plzeň.cz, který s kauzou přišel, věc dál sledoval. Ukázalo se, že dělat závěry není tak jednoduché.

K muži byli nejprve volaní městští policisté - pán v Doubravce seděl na lavičce a stěžoval si na bolest nohou. Protože odmítl lékařské ošetření, strážníci mu pomohli domů. Byt byl ale doslova pokrytý výkaly. Muži zavolali záchranku a případ měla převzít sociálka.

Pracovnice úřadu za mužem už ale v minulosti byly několikrát, senior je ale vyháněl a do bytu je nikdy nepustil. Dokonce podepisoval prohlášení, že odmítá ze strany úřadu jakoukoliv pomoc. Pečovatelská služba mu vozila pouze nákupy a obědy, ani oni se dovnitř nikdy nedostali.

„Případ tohoto muže budeme i nadále pečlivě sledovat. Pokud bude propuštěn domů, pokusíme se jej opět přesvědčit na rozšíření pečovatelské služby o pomoc s osobní hygienou a úklidem domácnosti,“ prohlásil starosta Doubravky Michal Chalupný.

Senioři se často stávají obětí trestných činů.

Video Milionář brutálně napadl seniora - YouTube
360p 240p

Doporučujeme
petrmetr ( 30. března 2017 08:27 )

h n u s ne j d e d ek zasr ---anej nerad datho do klece s m e j d a

VincenzoMakaluzo ( 29. března 2017 20:10 )

Paráda,von je dědek svím spůsobem apstrakní umjelák,gdybi tý sví tapyséryje vistavyl f národní galérce,tak bi za ně určytě dostal ňákího toho Voskara.

hadraplan ( 29. března 2017 18:24 )

Děda jezdil s hounocucem,bral si práci domů

okurka007 ( 29. března 2017 18:07 )

Deda byl asi fekalista a sracky jej fascinovaly. No, kazdy jsem nejaky, pokud to neobtezovalo sousedy proc ne. Pripadne mi ale silene, ze soukromi seniora je verejne vystavovano, pochybuji ze dal ke zeverejneni fotek souhlas. To je celkem nehorazny zasah do soukromi.

Rakosnick ( 29. března 2017 17:48 )

tak rego konečně víme jak na tom ve skutečnosti jsi...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud