Šéf pátracích operací Angus Houston sdělil, že signál byl zaregistrován ve stejné oblasti západně od Austrálie, kde ho tento týden zachytila také australská loď Ocean Shield, která za sebou táhne přístroj registrující zvuky ve velkých hloubkách.

Australské letadlo dnes bóje spustilo na stejném místě, odkud se signály ozvaly naposledy. "Letadlo zachytilo zvuk, který mohl vydávat člověkem vyrobený zdroj," řekl Houston.

Prohledávaná oblast byla v souladu se signály zachycenými o víkendu a v úterý dnes dále zúžena. Podle zpravodajského serveru BBC News pátrací týmy dnes zkoumaly zatím nejmenší zónu od zmizení letounu, k němuž došlo před více než měsícem. Do Indického oceánu se vypravilo 14 pátracích letadel a 13 lodí, které se snažily objevit stopy po ztraceném boeingu společnosti Malaysia Airlines na 57.923 kilometrech čtverečních.

Ve středu šéf pátracích operací Houston vyslovil naději, že nalezení trosek již není daleko. "Jsem optimistický, že v nepříliš vzdálené budoucnosti letadlo, či to co z něho zbylo, najdeme," konstatoval.

Pátrací týmy závodí s časem, protože baterie černých skříněk mají životnost zhruba jeden měsíc, takže lze předpokládat, že brzy přestanou fungovat.

Letadlo společnosti Malayisia Airlines mířící 8. března z Kuala Lumpuru z neznámých důvodů změnilo kurz a místo do Pekingu se stočilo na jih. Na palubě bylo 239 lidí a malajsijské úřady už vyloučily, že někdo z nich přežil. O příčině havárie se spekuluje. Nejčastěji se uvažuje o únosu či sabotáži, ale vyloučeny nejsou ani technické problémy. Pátrání se soustředilo na oblast asi 2300 kilometrů severozápadně od australského přístavu Perth, kde se podle expertů stroj pravděpodobně zřítil.