Nedávno přiznal, že má novou partnerku. Co na to říkáte?

Já mu to přeju. Kéž by byl spokojený, pak mě možná nechá být a budeme spokojenější i my všichni kolem. Obávám se ale, že mě být nenechá.

V souvislosti s novou přítelkyní také řekl, že mu u ženy jde především o to, aby se uměla postarat, čehož vy jste nebyla schopna.

Tyhle řeči snad nikdo nemůže brát vážně. Hlavní náplní mého života byla starost o něj a rodinu. Od rána do večera, dělala jsem vše. Od začátku našeho manželství až do dne, kdy jsem odešla. Manžel si sám neuvařil ani čaj a já to respektovala. Ve všem jsem ho podporovala, doma i v práci. Soukromě i veřejně. Do jisté míry chápu, že z něj mluvily emoce. Ale já byla dobrá manželka.

Video
délka: 00:55
720p 360p

Petra Paroubková poprvé promluvila: Jsem single a o novém muži neuvažuji! Petr Macek, Lukáš Červený

Co pro vás za toho půl roku bylo nejhorší?

Asi největší zklamání bylo, že jsem si o svém muži vždy myslela, že je jiný doma a jiný v politice. Že má takové dvě tváře. A teď jsem se přesvědčila, že to tak není, že je to v obou případech ten samý člověk. To byla moje naivita, ale láska člověka zaslepí.

Ta láska úplně vyprchala?

Vždy se ho budu snažit mít ráda jako člověka a otce naší dcery. Ať se stalo cokoliv. Ale některé věci se už nedají zvrátit.

Jste spolu v současné době v kontaktu? Váš manžel si dřív stěžoval, že komunikaci odmítáte.

I dnes je ta komunikace velmi těžká a složitá. Ale on se mnou mohl být v kontaktu od začátku, byť prostřednictvím právníků. O některých věcech jsme nuceni mluvit. Já chtěla od začátku řešit péči o dítě, on finance… O těchto věcech se snažíme bavit. Pro mě je konec manželství největší osobní prohra. Můj odchod nebyl rozmar. Byl to únik ze situace, o které manžel dobře věděl.

Fotogalerie
43 fotografií