Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Votvírák 2023: Milovice v půlce června znovu obsadí ty nejlepší české kapely

Hudební festival (ilustrační foto)
Hudební festival (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: Jiřina Sivcová - 
1. března 2023
05:20
 • 16. – 18. června 2023
 • Milovice, letiště Boží Dar
 • Vstupné:
  Třídenní vstupenka + standardní stanové město - 840 Kč
  Třídenní vstupenka + KOMBI stanové město - 1 090 Kč
  Třídenní VIP vstupenka + VIP stanové město - 1 690 Kč
  Třídenní VIP GOLD vstupenka + VIP stanové město – 1 990 Kč
  Třídenní EXTRA zvýhodněný vstup – 490 Kč (na festival musíte dorazit 16. 6. 2023 od 11 – 12 hodin)

Rozlehlý areál bývalého vojenského letiště Boží Dar je místem, které pojme nespočet tisíc diváků, a nejenom proto se jedná o festival, který nemá žádné hranice. Prostor o velikosti 210 ha pojme 20 000 stanů a 10 000 automobilů. Na minulé ročníky festivalu Votvírák přišlo i více než 100 000 návštěvníků, aby si poslechli vystoupení především českých a slovenských hudebních interpretů. 

Votvírák je multižánrový festival. Rock, pop, hip hop, techno a letošní rok poprvé house a tech house. To vše jsou hudební směry, které zaplní celkem 5 stageí festivalu. Jedna scéna bude patřit začínajícím hudebním umělcům, kteří svou hvězdnou kariéru teprve budují. Stage je pojmenována po hudební soutěži Skutečná liga. Pořadatelé se rozhodli, že budou letošní 15. ročník z části věnovat také umělcům, kteří nás již opustili. Bude se jednat o speciální vzpomínkový set pro umělce. 

Součástí festivalu je také zajímavý doprovodný program. Bavit se budou jak dospělí tak také děti. Odvážlivci si budou moct vyzkoušet adrenalinové sporty. Kdo bude chtít zůstat nohama na zemi, navštíví herní zónu nebo zajde na koktejl do nonstop zóny s mnoha hudebními bary. Bude to taková zábavní ulice, která je k vidění třeba v Ostravě a jiných evropských městech. Součástí festivalu je také velká pouť.

Line-up a program festivalu Votvírák 2023

Pořadatelé pro letošní ročník vybrali opravdové lahůdky hudební scény. Představí se mnoho hudebních skupin, jednotlivců a také nespočet DJs.

Těšit se můžete na kapely Lucie, Škwor, Dymytry, Chinaski, Buty, Žlutý pes, Iné Kafé, Sto zvířat, Vypsaná fiXa, Wohnout nebo Totální nasazení. Doplní je Pokáč, Jaroslav Uhlíř, Děda Mládek Ilegal band, Bikiny, Doga, Grog, Madam Royal, UDG a Wotazník

Své umění představí DJ Lucca, DJ Golpe aka Broken Robot, Djane Jaqullin, Michael Burian, Orbith, DH Chris Sadler, DJ Landchi a DJ Rio.

Doprava na festival Votvírák 2023

Vlastním autem

Trasa a parkovací plocha na letišti bude přehledně značená. Cesta pro vjezd i výjezd je jiná, takže se nemusíte obávat žádných problémů s odjezdem z areálu. 

Festivalový areál je z okraje Prahy vzdálen asi půl hodiny cesty. Pojedete-li po dálnici D11 na Hradec Králové je pro vás stěžejní exit 18 Bříství. Trasa po dálnici D10 na Mladou Boleslav pro vás končí exitem 26 Benátky nad Jizerou. Dále směr letiště Boží Dar.

Z Brna je nejvhodnější vyrazit po dálnici D1. Můžete jet až do Prahy a odtud dále jak je popsáno výše. Z dálnice ale můžete sjet u Jihlavy a dále na Kutnou Horu, Kolín, Poděbrady a Nymburk. Obě trasy vám zaberou asi 2,5 hodiny. 

Diváci z Liberce potřebují na dopravu kolem 50 minut. Vyrazíte po silnici číslo 35, u Ohrazenic sjedete na dálnici D10. U Benátek nad Jizerou pojedete na Boží Dar.

Až 2,5 hodiny si musí na cestu vyhradit fanoušci z Českých Budějovic. Nejvýhodnější je vyrazit po dálnici D3 do Prahy a odtud dále, jak je popsáno výše. Tato trasa vám bude trvat kolem 2 hodin. Variantou je cesta po silnici číslo 20, přes Písek. Tady musíte počítat s 2,5 hodinami cesty. 

Autobusem

Pokud vyrážíte z Prahy, je možné nastoupit na festivalový autobus NETBUS. Cesta z Prahy – Černý Most do Milovic trvá asi 40 minut. Běžná autobusová linka jezdí každé dvě hodiny a musíte přestoupit v Benátkách nad Jizerou či v Mladé Boleslavi. Na tuto cestu si vyhraňte 1 -2 hodiny. 

Z Brna musíte nejprve do Prahy a odtud dále, jak je popsáno výše. Z Brna vyjíždí několik autobusů za hodinu. Počítejte ale s nutným 30 minutovým přesunem po Praze. 

Autobusová doprava z Liberce si žádá 2 – 3 přestupy. Většinou se jedná o Mladou Boleslav, Prahu a Benátky nad Jizerou. Potřebujete 3 – 4 hodiny, abyste se dostali přímo do areálu letiště. 

Pro cestu z Českých Budějovic je nejvhodnější použít spoj s přestupem v Praze. Tyto autobusy jezdí každé dvě hodiny. V Praze je potřeba absolvovat asi 40 minutový přesun na jinou zastávku. Celkem vám cesta zabere 4 – 5,5 hodiny. 

Vlakem

Vlaková zastávka nádraží Milovice je od festivalového areálu vzdálená asi 1 km. V případě, že nechcete jít pěšky, můžete využít speciální festivalovou autobusovou dopravu, která vás do areálu dopraví. 

Vlak z Prahy do Milovic jezdí několikrát za hodinu. Můžete využít přímý vlak nebo spoj s přestupem v Lysé nad Labem. V obou případech vám cesta bude trvat asi 50 minut. 

Cestujete-li z Brna, pak na vás čekají po cestě dva přestupy – Kolín a Lysá nad Labem. Vlak z Brna vyjíždí několikrát za hodinu. Na přestupový vlak v Kolíně čekáte asi 15 minut a totéž v Lysé nad Labem. Celkem na cestě strávíte 3,5 – 4 hodiny. 

Z Liberce vyjíždí také několik vlaků za hodinu. Musíte se však připravit na několik přestupů. V lepší variantě jsou to jen dva přestupy. V některých případech ale přestupujete až 4x. Počítejte s cestou dlouhou 2,5 – 3,5 hodiny, dle zvoleného spoje. 

Z Českých Budějovic se do Milovic dostanete každou hodinu. Nejvýhodnější je najít si spoj, kde absolvujete jeden přestup v Praze. Cesta vám v tomto případě zabere tři a čtvrt hodiny.

Ubytování na festivalu Votvírák 2023  

Samozřejmostí je možnost ubytovat ve stanovém městečku celkem tří kategorií, které se nachází přímo ve festivalovém areálu. 

Toužíte-li po vlastní sprše, pevné posteli a vlastním klidu, je možné najít ubytování v přilehlých obcích. Milovice, Benátky nad Jizerou, Loučeň, Hradišťko jsou obce ve vzdálenosti do 8 km. Nymburk, Sadská, Radim, Mcely, Poděbrady, Mladá Boleslav nebo Brandýs nad Labem jsou vzdálené do 20 km. Cena za dvě noci se pohybuje zhruba od 2 000 – 8 000 Kč. Nejčastěji je to kolem 3 000 Kč za dvě osoby na dvě noci. 

Kvůli vysoké návštěvnosti festivalu však doporučujeme vyřídit si ubytování co nejdříve.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi