Kde se Harry s Meghan vezmou

Podle oficiálních informací z Twitteru bude svatba prince Harryho a Meghan Markle 19. května v kapli sv. Jiří (St. George’s Chapel) na hradě Windsor. Právě Windsorský hrad ležící západně od Londýna je jedním z oficiálních sídel britské královny Alžběty II. Lokace je údajně intimnější než Westminsterské opatství, kde se v roce 2011 oženil Harryho bratr William s Kate Middleton.

Kolik to bude stát královskou rodinu

Svatbu prince Harryho a Meghan bude financovat Buckinghamský palác. Podle prvních výpočtů by měl zaplatit v přepočtu zhruba 15 milionů korun. Počet hostů na svatbě bude výrazně nižší než na veselce Williama a Kate.

Svatba Harryho a Meghan pomůže britské ekonomice

Svatba prince Harryho s herečkou Meghan Markle by mohla přinést britské ekonomice zhruba půl miliardy liber (14,4 miliardy Kč), a to zejména díky přílivu turistů a výdajům Britů na oslavy. Vyplývá to podle agentury Reuters z odhadů poradenské společnosti Brand Finance.

Podniky ve Windsoru se již podle agentury Reuters na svatbu začínají připravovat. „Přinese to velkou podporu ekonomice. Bude skvělé vidět tu díky této svatbě tolik lidí,“ uvedl Andrew Lee, manažer hotelu Harte and Garter stojícímu naproti hradu Windsor.

Program královské svatby prince Harryho a Meghan

Obřad povede v poledne 19. května v kapli sv. Jiří windsorský děkan, přítomen bude také canterburský arcibiskup Justin Welby. V jednu hodinu odpoledne svatební procesí projede městečkem a opět zmizí za zdmi Windsorského zámku, kde bude následovat recepce pro zvané. Nejbližší rodina se poté opět setká ve večerních hodinách. Hostit bude otec ženicha princ Charles.

Britové se na svatbu svých oblíbenců těší

Meghan Markle je u anglické veřejnosti velmi oblíbená. Možná právě proto, že přináší do královské rodiny nový vítr. "Jako rozvedená z části Afroameričanka, která je starší než její budoucí manžel, je úplně jiná než její předchůdkyně," uvedl editor časopisu People Dan Wakeford.

Princ Harry je po svém otci Charlesovi, bratrovi Williamovi a jeho dětech Georgeovi a Charlotte pátým v pořadí následnictví trůnu. Jeho listopadovému zasnoubení s hvězdou seriálu Kravaťáci (Suits) Meghan, která se v roce 2013 rozvedla se svým prvním manželem producentem Trevorem Engelsonem, předcházel osmnáctiměsíční vztah.

Vše o svatbě prince Harryho a Meghan Markle najdete zde >>>

Čím jezdí členové královské rodiny? Více na Auto.cz >>>

Fotogalerie
29 fotografií