Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Nejzajímavější momenty 11. ročníku StarDance: Vypadávání kvůli covidu, modlitby i habaďůra s finalisty!

/
 • Všichni účastníci StarDance
  14. října 2023 ● 05:00

  Poslední řada populární show plné elegance a noblesy, co se jmenuje StarDance ...když hvězdy tančí, byla notně poznamenaná koronavirovou pandemií. Přesto však během ní došlo k mnoha nezapomenutelným okamžikům, které si nyní společně připomeneme.

 • 1.

  Nejstarší soutěžící

  V jedenácté řadě StarDance se utkalo o titul krále parketu 5 herců, 2 zpěváci, 2 sportovci (tenis a krasobruslení) a jedna farářka. Bezesporu nejstarší soutěžící celebritou byl herec Pavel Trávníček (72). V té době mu bylo kulatých sedmdesát a bohužel, bylo to znát - zranil sej eště před začátkem, podvrknul si kotník. „Není to dobrý. Bolí to,“ svěřil Blesku zcela otevřeně. Léčil se poměrně svérázně. „Kamarád, který chová dobytek jako ovce a krávy, mi donesl speciální mast. Zeptal se mě, jestli mi nebude vadit, že je určená pro krávy. Zabere prý ale stoprocentně,“ smál se. Jako první pak vypadl.

 • 2.

  Soutěžení i přes bolest

  Bolavá šla soutěžit i zpěvačka Tereza Černochová (40). Aniž by to kdokoliv věděl, v ten samý rok, co nastoupila na taneční parket, podstoupila před pár měsíci bolestivý zákrok - teprve v únoru jí vyndali z nohy šrouby, které jí držely kosti pohromadě po ošklivém zranění. To se jí stalo před třemi lety. „První měsíc byl hodně náročný,“ přiznala s tím, že ve svém tanečníkovi, Dominikovi Vodičkovi (27), měla velkou oporu. „Tereza spotřebovala kamion tejpů,“ smál se Vodička.

   

  Tereza o svém starém zranění na veřejnosti v přímém přenosu ani nepípla. „Nechtěla jsem o tom mluvit, abych nebyla fňukna. Proč tam lezu a tak,“ přiznala zpěvačka skupiny Monkey Business s tím, že nechtěla ani žádné litování. „Pořád jsem měla strach, že se mi něco stane, ale nakonec jsme to skvěle zvládli,“ libovala si blondýnka, která v soutěži velmi příjemně překvapila svým elánem a energií. StarDance opustila až v osmém kole, probojovala se velmi daleko.

 • 3.

  Žárlivá přítelkyně

  Hned první večírek po StarDance se pořádně rozjel - a na afterparty zpěvák Mirai Navrátil (31) měl podle fotek Blesku až příliš blízko k vdané herečce Marice Šoposké (33), jeho taneční rivalce. Ani ona se nechovala tak, že by byl jeho zájem nepříjemný... Mirai měl pak každopádně doma co vysvětlovat. „Přítelkyně byla trochu naštvaná a chytli jsme se kvůli tomu, ale neměla důvod. S Marikou jsme jen kolegové na tanečním parketu,“ tvrdil zpěvák, který byl po prvním kole nadšený a přál si, aby se dostal co nejdál. Tohle přání se mu pak ale ze zdravotních důvodů nevyplnilo...

 • 4.

  Zdravotní problémy

  Je totiž důležité si uvědomit, že se StarDance natáčelo v době, kdy ještě stále zuřila v tuzemsku koronavirová pandemie - sice už nepanovaly lockdowny, ale ti, co měli pozitivní testy na covid, nemohli ani trénovat, ani soutěžit. Mezi takovými byla herečka Simona Babčáková (50) a právě Mirai, kteří kvůli absenci dostali stopku - ze zdravotních důvodů tak Babčáková skončila ve čtvrtém kole, Mirai v osmém. Oba tím přišli o pořádný balík, především tedy herečka známá ze seriálu Comeback - soutěžící jsou totiž placení za odtančené večery, ne za tréninky...

 • 5.

  Covid v akci

  A to nebylo všechno. Onemocněli i někteří tanečníci, a tak tenistka Andrea Sestini Hlaváčková (37), Marika Šoposká a zpěvačka Tereza Černochová dostaly „náhradníky“. A covid postihl i herečku a hlavně moderátorku této show Terezu Kostkovou (47). Nahradil ji proto na jeden večer jiný zkušený moderátor - Aleš Háma (50), jenž s Markem Ebenem (65) překvapivě vytvořil harmonickou dvojici. Měl sice letět s rodinou do Španělska, ale jak sám uvedl, taková příležitost - tedy moderovat StarDance - se zkrátka neodmítá.

 • 6.

  Přísná nařízení

  Pořadatelé se rovněž rozhodli vyhlásit některá nová pravidla. „Ve StarDance jsme připraveni reagovat na aktuální situaci. Počty případů rostou, a tak zavádíme respirátory v publiku. Předpisy pro natáčení to sice nenařizují, ale zdraví je nejdůležitější,“ uvedla televize před jedním ze soutěžních večerů. Později ČT rozhodovala, jestli v rámci opatření nezruší účast diváků v sále docela, jako se tak dělo u zahraničních verzí soutěže. Nakonec však k tomuto drastickému opatření producenti nepřistoupili.

   

  Přesto zatrhli tolik populární afterparty po skončení přímého přenosu a zakázali soutěžícím přecházet na návštěvy do jiné šatny, než která je pro ně vyhrazena. Také občerstvení už nesmělo být v jedné místnosti, ale přímo v šatnách, aby se účinkující neshlukovali a vzájemně neohrožovali. Jak ale sociální sítě odhalily, celebrity se moc těchto nařízení nedržely, společně popíjely a mlsaly...

 • 7.

  Lži a mlžení

  Veřejností rezonovaly případy nakažených celebrit a mnozí diváci volali dokonce po tom, aby se celé StarDance zrušilo. Na to však producenti pochopitelně nepřistoupili - a co více, začali mlžit ohledně počtu nakažených v zákulisí show. Blesk měl informace o tom, že se covid objevil u tanečníka a choreografa Marka Zelinky (36), jenž byl se soutěžícími ve velmi úzkém kontaktu a pomáhal jednotlivým párům s choreografiemi.

   

  Ovšem ČT se obrnila hradbou mlčení a vyhýbavých až nepravdivých odpovědí. „Tuto informaci nemám. Nemohu ji tedy ani potvrdit, ani vyvrátit,“ odpověděla tehdy na náš přímý dotaz Karolína Blinková, tisková mluvčí ČT. Nemocný však Zelinka byl - a na sociální síti to propálila jeho partnerka, herečka Marie Doležalová (36), se kterou Marek vyhrál StarDance v roce 2015. Popsala, že si koronavirovou nákazou prošli celá rodina. Marek covid a blbý, já pak covid a naštěstí docela dobrý, děti taky a fajn.“

 • 8.

  Hvězdná farářka

  Obrovské popularity se díky StarDance dočkala půvabná Martina Viktorie Kopecká (37). Do té doby takřka neznámá farářka Církve československé husitské se náhle stala hvězdou. Do zákulisí rovněž vnesla dávku víry - před každým přímým přenosem se pod jejím vedením všichni soutěžící oddávali společné modlitbě. Velká soustředěnost, držení v kruhu za ruce a hlas farářky, tak vypadaly vždy poslední minuty předtím, než všichni postupně vyrazili na taneční parket. 

 • 9.

  Franta z Mostu!

  Herec Zdeněk Godla (48), jenž se proslavil rolí popeláře Franty v seriálu Most!, soutěž opustil ve čtvrtém kole. Pravidelně pak ale chodil alespoň do publika, aby své bývalé taneční kolegy podpořil. V jeden večer se však mezi přihlížejícími neobjevil... A důvod? Ten byl velmi prostý! „Byl jsem dost společensky unavený po Slavících, které jsem si náramně užil. StarDance bych hned den nato opravdu nedal,“ práskl na sebe Zdeněk, který v roce 2021 předával jednu z cen a také vystoupil po boku Kapitána Dema. Panáčky do sebe ale klopil, jako kdyby cenu sám vyhrál...

 • 10.

  Vyřazovací „habaďůra“

  Semifinálové kolo StarDance přineslo opravdu grandiózní zvrat - do finále se velice překvapivě probojovaly všechny tři páry! Finalisty se tedy nečekaně stali herec Jan Cina (35), bývalá krasobruslařská hvězda Tomáš Verner (37) i Martina Viktorie Kopecká. Zatímco fanoušci krásné farářky, která ten den podala nepochybně nejslabší výkon a vypadnout rozhodně měla, byli nadšení, našli se i kritici tohoto rozhodnutí. Především jim vadilo, že všechny SMSky, co soutěžícím posílali, vyšly vlastně vniveč.

   

  „Lidé hlasovali v slepé důvěře, že někdo vypadne. Takový slušný vývar. Chápu, že se asi hlasy počítají i do příště. Ale nějaká férovost chyběla,“ pohoršovali se někteří na sociální síti. A další za nečekaným gestem viděli kalkul od České televize, jež se chce vyvarovat dalším problémům s covidem. „Ne že by finále dvou párů nešlo, ale kdyby náhodou někdo onemocněl, tak by bylo po finále. Takhle zůstávají zadní vrátka,“ spekulovali.

  Finálová trojice se právě dozvěděla o postupu do posledního kola.
  Autor: facebook StarDance

 • 11.

  Sázkaři měli jasno

  Tak jako u všech podobných soutěží, i na StarDance se vesele vsázelo. Do finále se ostatně dostala trojice, které bookmakeři věřili nejvíce již před začátkem soutěže. Pozici největšího kurzového favorita si vybojoval Tomáš Verner, bývalý partner zpěvačky Lucie Vondráčkové (43), na jehož vítězství byl vypsán kurs v poměru 1,4:1. Cina měl kurs 3,8:1 a Kopecká 6,2:1. Sázkaři se každopádně s bookmakery tak úplně neshodli - podle jejich preferencí měl zvítězit Cina.

 • 12.

  Vítěz

  A jak to nakonec dopadlo? Ano, v 11. řadě zábavného tanečního pořadu StarDance... když hvězdy tančí zvítězil herec Jan Cina, jehož k vítězství přivedla půvabná tanečnice Adriana Mašková (25). Na druhém místě skončili farářka Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík (40), bronz si překvapivě odnesl krasobruslař Tomáš Verner s Kristýnou Coufalovou (37).  „Všichni jsme vyhráli už tím, že jsme došli až sem. Jsi pro mě jedno obrovské štěstí, jsi úžasný člověk,“ děkovala pak dojatá Mašková Cinovi. Ten tvoří mimochodem už řadu let pár s hercem Petrem Vančurou (39).

 • 13.

  Poslední mejdan

  Na poslední chvíli jako kdyby se zapomnělo na všechna zdravotní opatření. Neorganizovaný a spontánní mejdan po skončení posledního večera 11. ročníku proběhl v prostorách Křižíkova pavilonu na pražském Výstavišti, odkud se soutěž vysílala. Účastníci soutěže se z něj vytráceli až po třetí hodině nad ránem, tehdy se před pavilonem sjížděly vozy taxislužby jeden za druhým.

   

  Do té doby odcházeli spíše jen jednotlivci, a i někteří z nich se na večírek ještě vraceli. Tón zřejmě udal Jan Cina, který do sebe po vítězství rovnou v sále obrátil lahev bohemky. Nejrozšafnější odchod předvedl pařmen Zdeněk Godla, který svůj doprovod - dvě dámy - nechal jít napřed, zatímco on si musel jít odskočit ke kontejneru. Tam si „nadivoko“ ulevil. Zřejmě toho vypil tolik, že to už nemohl vydržet...

   

  Anebo předvedl komičtější cestu k autu nebohý Tomáš Verner, jemuž se v rukou rozpadla veliká papírová krabice, ve které měl věci?

 • 14.

  Galerie

  Podívejte se ale do naší pestré galerie, kde se to snímky z minulého StarDance jenom hemží...

  Fotogalerie
  399 fotografií

   

   

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

cervena_sedma: Naopak, každý rok se těšíme. Dokonce jsme začali chodit taky do tanečních. Bez Stardance by nebylo krásné uzavření předvánočního času. Za mě obrovské díky. A vy si můžete v pohodě přepnout na nějaký jiný z 50 dalších programů.

(14. 10. 2023 22:15)

lampasak frankachaka: Už by bylo na čase tuto Stupidní soutěž která měla být tak max. 5. let STOPNOUT

dívat se určitě nebudu a PARAPLETI zasílám Love jinak

(14. 10. 2023 19:35)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy