Pračky. Jak vybrat tu správnou a podle čeho se rozhodovat? Spousta lidí si neví rady, neboť existuje opravdu velká spousta faktorů, podle kterých se můžeme rozhodovat. Ale na kterých opravdu záleží?

Velikost, spotřeba energie, spotřeba vody, hlučnost... Je tolik možných faktorů, podle kterých můžeme vybírat pračky. Ovšem to, co bylo důležité při vybírání před rokem, už nemusí být důležité dnes.

Pračky -  na co se při výběru  zaměřit

Dnes už není tak důležité, jaké energetické třídy pračka je. Samořejmě je nejlepší vybírat pračky A, A+ a nižší, ale dnešní pračky už jsou na tom se spotřebou enerige víceméně všechny stejně.

Důležitý faktor při výběru je určitě velikost. Ne každý má v koupelně hodně místa na velkou pračku, ale s tím výrobci počítali. Je spousta praček, které jsou užší a aby ještě více šetřily místo, plní se vrchem.

Když se vrátíme k označování praček písmeny, tak zjistíte, že písmeny A, B, C se dnes již neoznačuje jen spotřeba elektrické energie, ale také účinnost praní a máchání, proto sledujte etikety na výrobcích.

Pračky s počítačovou technologií

Kdo by to řekl, že pračka bude jednou něco jako počítač? Před 10 lety asi nikdo, ale opak je pravdou. Když si koupíte pračku, kde jsou určené jen některé programy praní, které chcete momentálně využívat, tak za pár let, až budete potřebovat jiné programy, nemusíte hned kupovat novou pračku. Stačí si jen sehnat někoho, kdo vám tam program, který potřebujete, nainstaluje, a pračku můžete vesele používat dál.