Trailer k filmu Jánošík. Pravdivá historie

381705:gallery:true:true

Příběh nejslavnějšího zbojníka, který bohatým bral a chudým dával. Stal se symbolem lidového odporu proti panskému útlaku. Lidová fantazie ho obdařila přímo pohádkovými vlastnostmi. Zázračnou silou, neobyčejnou chytrostí a odvážnými činy.

Čtěte také: Známého zbojníka si zahrál Čech

I když byly dosud natočeny čtyři celovečerní filmy o Jánošíkovi, slavného lidového hrdinu příliš neznáme. Známe jen lidovou legendu o slavném zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával a kterého po zradě popravili zavěšením na hák za žebro. Opravdového Juru Jánošíka, mladíka z Těrchové, jehož krátký, ale dramatický život inspiroval generace Slováků k vytvoření legendy, přibližuje až tento nový film režisérek Agniezsky Holland a její dcery Kasii Adamik. Výpravný velkofilm vznikl podle scénáře Evy Borušovičové, která několik let studovala archivní záznamy a dokumenty. (oficiální text distributora)

Klip k filmu Jánošík - Pavol Habera - Láska a smrť

381717:gallery:true:true

V kinech ČR: 10.09.2009
Polsko / Slovensko / Česko, 2009, 140 min
Režie: Kasia Adamik, Agnieszka Holland
Hrají: Václav Jiráček, Ivan Martinka, Michal Zebrowski, Sarah Zoe Canner, Bolek Polívka, Karel Dobrý, Marek Probosz, Michal Sieczkowski, Richard Krajčo, Táňa Pauhofová, Marián Labuda st.