Osobnosti karlovarského festivalu v letech 2014 a 2015 

V roce 2015 byl čestným hostem Harvey Keitel a Richard Gere. Harvey Keitel je známý především z filmů Pulp Fiction, Thelma a Luise nebo Země policajtů. V té si zahrál po boku Silvestra Stallona nebo s Robertem De Niro. Za film Bugsy byl v roce 1991 Nominován na Oscara. Festival ve Varech navštívil již v roce 2004. Richard Gere byl festivalem okouzlen a ve svém proslovu zmínil i Václava Havla. Gere je známý především devadesátkovými filmy s Julií Roberts.

V roce 2014 zavítal na festival do Karlových Varů Mel Gibson. Ten je známý například ze sérií Smrtonosná zbraň. Film Statečné srdce, který si sám i režíroval, získal pět Oscarů. Pro 50. ročník festivalu natočil znělku v pyžamu, při které ho překvapilo natáčení na klasický filmový materiál. 

V letech 2011 - 2013 nejvíce oslnil Travolta 

Křišťálový glóbus v roce 2013 převzal John Travolta, který se proslavil Pomádou nebo Tarantinovým Pulp Fiction. Travolta byl z Varů u vytržení a výborně si je užíval. Stejně nadšení byli fanoušci, se kterými se Travolta ochotně fotil a vycházel jim vstříc. Na stejném ročníku zářil i Oliver Stone, slavný americký režisér se třemi Oscary. Ten se pro změnu moc nevyznamenal, když ve své přednášce protěžoval Čínu a Sovětský svaz.

Rok 2012 v Karlových Varech uvítal Helen Mirren, která se při převzetí ceny zamýšlela nad tím, jak je skvělé, že je v současné filmové branži tolik žen. Herečka je velmi oblíbená a za film Královna, kde si zahrála roli britské panovnice, získala v roce 2006 Oscara.

V roce 2011 byla nejočekávanější hvězdou festivalu Judi Dench, která v roce 1998 získala Oscara za roli ve filmu Zamilovaný Shakespeare. Na Oscara byla ale nominována ještě čtyřikrát, mimo jiné třeba za vedlejší roli ve filmu Čokoláda s Johnym Deppem. Proslavila ji také role M z filmů Jamese Bonda. Svým poděkováním v češtině si získala ve Varech celé publikum. 

Při pohledu do historie filmového festivalu se z velkých jmen tají dech 

Filmový festival Karlovy Vary si na každoročním taháku v podobě světových celebrit velmi zakládá a v historii festivalu najdeme mnoho dalších skvostných jmen, která na filmovou událost v Čechách láká návštěvníky.

V roce 2010 to byl charismatický Jude Law, v roce 2009 Antonio Banderas a John Malkovich. Návštěvníci jsou vždy nesmírně nadšení a festival si takovéto známé a slavné hosty velmi hýčká. Při pohledu zpět je vidět, kolik hvězd přijelo rádo do Karlových Varů, aby převzali cenu a užili si festivalové dění. Slavný Robert De Niro v roce 2008, v roce 2007 Danny De Vito, rok předtím zase Andy Garcia. V roce 2005 potěšily festival dokonce tři celebrity -Sharon Stone, Robert Redford a Liv Ullman.

Mezi další hvězdy, které potěšily Filmový festival Karlovy Vary, patří Morgan Freeman, Keira Knightly, Scarlett Johansson, Michael Douglas nebo Leonardo DiCaprio.