Sobota 27. listopadu 2021
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo, sněžení 2°C

Svědci poznali věci, co se našly u batohu Aničky

Autor: ap, koj - 
11. února 2011
16:41

Speciální policejní tým Anička, který pátrá téměř čtyři měsíce po ztracené devítileté dívence, přišel s novými poznatky. Na výzvu, aby se ozvali lidé, kteří by mohli pomoci zmapovat poslední chvíle před Aniččiným zmizením, se ozvali první svědkové. Desítky lidí navíc pomohly vyšetřovacímu týmu identifikovat nalezené věci z pražské Troji, kde Anička (9) zmizela.

Již čtyři měsíce prochází rodiče malé Aničky peklem, které by nechtěl nikdo zažít. Jejich ztracenou dcerku hledá speciálně vytvořený tým desítek kriminalistů. Ti prověřují poznatky od občanů, jimž osud Aničky není lhostejný.

Přihlásila se majitelka věcí

„Během prvních několika hodin pátrání 13. října 2010 policie zajistila nedaleko místa nálezu Aniččina školního batohu v pražské Troji množství věcí a stop,“ řekla mluvčí Andrea Zoulová. Protože policisté nenalezli majitele tašky a bundy, ve které byl kapesník a bonbón, požádali ve středu o pomoc veřejnost.

Nemuseli čekat dlouho. "Po zveřejnění výzvy se nám přihlásilo několik lidí, kteří měli k nalezeným věcem nové poznatky. Jedna volající byla dokonce tak konkrétní, že některé věci identifikovala jako svoje ztracené věci," uvedla pro Blesk.cz Zoulová.

Přihlásili se dosud neznámí svědkové

Bližší informace k nalezeným věcem policie nezveřejnila. Není tak ani potvrzené, zda mají nalezené věci nějaký vztah k dosud jedinému podezřelému v případu Otakarovi T. Muže, který na detektoru lži lhal o své roli v případu, policie zatím usvědčila pouze z mnoha drobných krádeží v okolí.

I druhá část výzvy přinesla ohlas. Policie na záběrech z bezpečnostního kamerového systému domu, který sousedí s Aniččiným domovem, zveřejnila nohy dosud neznámých kolemjdoucích osob. Vyzvala je, aby se přihlásili a pomohly zmapovat události v Troji v čase, kdy Anička zmizela.

"Můžu potvrdit, že se nám po této výzvě přihlásili dosud neznámí svědkové," sdělila Blesk.cz tisková mluvčí Zoulová s tím, že poznatky jsou policií prošetřovány.

potomek ( 14. února 2011 13:34 )

neni nutnej našla jsem ho všude.

potomek ( 14. února 2011 12:56 )

je nějaký kontakt na p.Janatku?telefon nebo email ? neví někdo jak ses nim ten Echo spojoval?

potomek ( 14. února 2011 12:55 )

Je to moc dlouho nato že nám nikdo pořádně nic nezdělí pak se média zblázněj dodaj nákou info a mi máme co řešit tady je ale problém že je vše moc zdlouhavé a lidé si opravdu nepamatují co bylo včera natož v říjnu.Proč nám nové poznatky nezdělí hned ?Má to jistou logiku Myslim že PČR pracuje s nasazením a poznatků mají jistě mnoho ale nemohou nám je říct protože by se odhalilo to co nepotřebují.Třeba sledují jistá místa a jisté li´di ale kdyby to řekli tak se každej podezřelej ihned klidí a to nechceme že?ŽE si tady s náma klidně mohl psát Ota nebo kdokoliv podezřelí jsme snad všichni pochopili a možná to vše celou dobu myslim ten případ tak rozebírali že jsme mohly i něco poprdlat.po celou dobu jsme k určitým věcem byli moc rozebíraví a zdílní takže jsme toho zjistili a napsali víc než média a bůh ví kdo si to četl??????????????Já stále věřim a doufám že vše dobře dopadne a Aňička se najde živá.

kacota ( 14. února 2011 10:17 )

Celú diskusiu ukončil ked tu všetci začali vtipkovať že echo je Oto...Je to v archíve, každý si to môže mrknúť... Pod videom koníka je diskutujúci karmal, ktorý akoby "z pera vypadol" echovi...Možno nejaká skratka Karol Malý ...alebo Ota - kar ...mal .... Ináč mi to je jedno, len dúfam, že sa písaním tých slohov o sebe zabavil ...

barcaacrab ( 13. února 2011 19:12 )

neříkala bych to, kdybych si nebyla 100% jistá - chodím tam tudy poměrně často teď i před zmizením aničky, a ne že bych to nějak prohlížela, ale parkují tam i auta pod....

Zobrazit celou diskusi
Další videa