Čtvrtek 20. ledna 2022
Svátek slaví Ilona, zítra Běla
Oblačno 2°C

Poslední píseň chtěl Gross slyšet od dcery. Vdovu Šárku Grossovou držely na nohou prášky

Autor: Milan Kolář, zrk - 
23. dubna 2015
05:00

Slábla jí kolena a musela hledat oporu. Není divu – několik nocí nespala a podle informací Blesku jí z nejhoršího pomáhaly prášky. Šárka se přijela rozloučit se svým mužem, Stanislavem Grossem. Ten měl přitom před smrtí jedno velké přání. Slyšet skladbu z filmu Britannic v podání své dcery na velkém jevišti. A právě tuhle píseň Grossovi při posledním rozloučení zahráli.

Stanislav Gross miloval Spící slunce. Jde přitom o píseň z filmu Britannic. Expremiér doufal, že ji uslyší v podání své dcery Natálky – věřil, že z ní vyroste hvězda světových pódií, uvádí čtvrteční Aha!. Dcera ji na Grossově pohřbu nezazpívala. Ale Grossovi jí alespoň pustili... 

Vyšehradská bazilika sv. apoštolů Petra a Pavla přitom byla od rána v obležení fotografů a také všudypřítomné ochranky. Pod oltářem ležela rakev s bývalým premiérem ozdobená věncem z bílých růží a stuhou s nápisem: Tatínkovi Deniska a Natálka.

Video Stanislava Grosse (†45) vyprovodily zvony a věnec od dcer - Blesk TV

U katafalku byla Grossova fotografie z dob, kdy vstupoval do kolotoče funkcí. Z politické elity se s ním ale přišla rozloučit jen část těch, které při své vysoké hře potkal. Prošlo tu vedení sociální demokracie v čele s Bohuslavem Sobotkou, několik pohaslých politických hvězd a pár tváří ze showbyznysu. Včetně veřejnosti, která měla od rána zhruba dvě hodiny k rakvi přístup, odhadem něco málo přes sto lidí. Na skandály opředeného Grosse »zapomněli« oba prezidenti – Zeman, který ho do premiérské funkce dotlačil, i Klaus, který ho do ní jmenoval.

Od 11. hodiny byla bazilika vyhrazena rodině. V luxusních limuzínách přijela vdova Šárka s dcerami Denisou (17) a Natálií (12). Doprovázeli ji její i Grossovi rodiče. Ochranka dělala všechno pro to, aby je kryla před fotoaparáty. Přesto bylo vidět, jak se vdova opírá o rameno svého doprovodu. „Musela si vzít několikrát neurol na nervy. Jinak by to dnes nezvládla,“ řekl Blesku známý Grossových. Ve dvacetiminutovém rozloučení rodiny a přátel, kterého se zúčastnilo zhruba 80 lidí, zazněly skladby Ave Maria, Claptonovův hit Tears in Heaven a ústřední píseň z filmu Britannic.

Poté 6 mužů vyneslo rakev s Grossovým tělem za zvuků zvonů. Auta odvezla účastníky na posmrtnou hostinu do restaurace Černý kohout, kterou si expremiér po svém »zázračném« zbohatnutí pořídil…

evanakis ( 23. dubna 2015 18:04 )

 ČÁRKU DRŽEJ NA NOHOU TY NAKRADENÉ MILIONY A NE PRÁŠKY ! MĚLI HO ZAKOPAT NA PANKRÁCI, KAM OBA DVA LHÁŘI A PODVODNÍCI PATŘEJ ! ZHNIJ V PEKLE !

Shelby16 ( 23. dubna 2015 16:22 )

Kdo dovolil Grossovým uspořádat pohřeb na posvátném Vyšehradě ? Zneuctili vyšehradskou baziliku !! Ta je určena jen pro významné české lidi, kteří pro národ něco vykonali, nikoliv pro podvodnické šmejdy jako byl Gross. Doufám, že po pohřbu putoval Gross rovnou do pekla....

jerry ( 23. dubna 2015 15:24 )

Kolik máš teček, tolikrát jsi člověkem.

jerry ( 23. dubna 2015 15:23 )

Jestli jsou uveřejněné fotky dcer Standy z pohřbu, tak tam musela být docela sranda.

defakto ( 23. dubna 2015 15:21 )

....nedojímejte nás do nekonečna Grossem a chudinkami Šárkou , Denisou a Natálií ! Gross už to má všechno za sebou , na Šárku a její dcery se jistě brzy nalepí různé pochybné existence , které jim budou chtít pomáhat hlavně s jejich milionami .

Zobrazit celou diskusi
Další videa