Poslední píseň chtěl Gross slyšet od dcery. Vdovu Šárku Grossovou držely na nohou prášky
Slábla jí kolena a musela hledat oporu. Není divu – několik nocí nespala a podle informací Blesku jí z nejhoršího pomáhaly prášky. Šárka se přijela rozloučit se svým mužem, Stanislavem Grossem. Ten měl přitom před smrtí jedno velké přání. Slyšet skladbu z filmu Britannic v podání své dcery na velkém jevišti. A právě tuhle píseň Grossovi při posledním rozloučení zahráli.
Stanislav Gross miloval Spící slunce. Jde přitom o píseň z filmu Britannic. Expremiér doufal, že ji uslyší v podání své dcery Natálky – věřil, že z ní vyroste hvězda světových pódií, uvádí čtvrteční Aha!. Dcera ji na Grossově pohřbu nezazpívala. Ale Grossovi jí alespoň pustili...
Vyšehradská bazilika sv. apoštolů Petra a Pavla přitom byla od rána v obležení fotografů a také všudypřítomné ochranky. Pod oltářem ležela rakev s bývalým premiérem ozdobená věncem z bílých růží a stuhou s nápisem: Tatínkovi Deniska a Natálka.
U katafalku byla Grossova fotografie z dob, kdy vstupoval do kolotoče funkcí. Z politické elity se s ním ale přišla rozloučit jen část těch, které při své vysoké hře potkal. Prošlo tu vedení sociální demokracie v čele s Bohuslavem Sobotkou, několik pohaslých politických hvězd a pár tváří ze showbyznysu. Včetně veřejnosti, která měla od rána zhruba dvě hodiny k rakvi přístup, odhadem něco málo přes sto lidí. Na skandály opředeného Grosse »zapomněli« oba prezidenti – Zeman, který ho do premiérské funkce dotlačil, i Klaus, který ho do ní jmenoval.
Od 11. hodiny byla bazilika vyhrazena rodině. V luxusních limuzínách přijela vdova Šárka s dcerami Denisou (17) a Natálií (12). Doprovázeli ji její i Grossovi rodiče. Ochranka dělala všechno pro to, aby je kryla před fotoaparáty. Přesto bylo vidět, jak se vdova opírá o rameno svého doprovodu. „Musela si vzít několikrát neurol na nervy. Jinak by to dnes nezvládla,“ řekl Blesku známý Grossových. Ve dvacetiminutovém rozloučení rodiny a přátel, kterého se zúčastnilo zhruba 80 lidí, zazněly skladby Ave Maria, Claptonovův hit Tears in Heaven a ústřední píseň z filmu Britannic.
Poté 6 mužů vyneslo rakev s Grossovým tělem za zvuků zvonů. Auta odvezla účastníky na posmrtnou hostinu do restaurace Černý kohout, kterou si expremiér po svém »zázračném« zbohatnutí pořídil…
ČÁRKU DRŽEJ NA NOHOU TY NAKRADENÉ MILIONY A NE PRÁŠKY ! MĚLI HO ZAKOPAT NA PANKRÁCI, KAM OBA DVA LHÁŘI A PODVODNÍCI PATŘEJ ! ZHNIJ V PEKLE !