Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Topolánek odsoudil razii: Naprosto nepřiměřené! Vládne tu justiční junta!

Mirek Topolánek odsoudil průběh rozsáhlé razie v kauze Nagyová
Mirek Topolánek odsoudil průběh rozsáhlé razie v kauze Nagyová  (Autor: Archiv Blesku, Foto Blesk - Jiří Krušina, Ladislav Křivan)
Autor: simao - 
19. června 2013
17:15

Je to prostě chlap s "gulama". Bývalý premiér Mirek Topolánek se pořádně zostra pustil do rozsáhlé razie a jejích aktérů. Česko podle něj není již právním státem, vládne tu jistuční junta a atmosféra lynčování a honu na čarodějnice. Vyslání 400 ozbrojenců na podezřelé v kauze Nagyová nechápe. "To nebyla žádná teroristická skupina nebo Cosa Nostra," čílí se Topol.

"To, co se ale stalo, nevypovídá o tom, že bychom ještě byli právní stát," uvádí v rozhovoru pro Právo Mirek Topolánek. Sice s tím, že je zajisté třeba vše prošetřit, průběh a rozsah razie však rozhodně neschvaluje.

"Je do očí bijící neadekvátnost toho zákroku. Čtyři sta ozbrojenců v kuklách, s beranidly, zatýká v noci teatrálním způsobem lidi, kteří možná jsou podezřelí ze spáchání trestného činu, nicméně nikdo z nich nikoho nezabil, nevlastní zbraň, není nebezpečný svému okolí. A zcela evidentně by se dostavil na požádání sám," vysvětluje své stanovisko Topolánek.

Přijetí úplatku poskytnutím policiké trafiky, ale i ovlivňování tajných služeb je podle něj výrazně menší prohřešek, než majetková trestná činnost nebo korupce. Že by narážel třeba na aféru Rath?

"Pořád to ale ještě není vražda, loupežná vražda, znásilnění dítěte," říká Topolánek a vyzývá dokonce k odvolání ministra vnitra!

"Aby čtyři sta ozbrojenců bez souhlasu volených zástupců demokratického státu provedlo zásah tohoto typu, tak to je na okamžité odvolání ministra vnitra, spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce," tvrdí kontroverzní politik a někdejší lídr ODS, která teď řeší, co po pádu Topolánkova nástupce Nečase.

Razii přitom před Topolánkem kritizoval i exprezident Klaus, podle kterého šlo o přestřelený tyátr.

gamehoror ( 21. června 2013 23:07 )

Tak mám pocit že jsou tu dvě,možná i tři konkurenční mafie které se snaží ovládat stát a topol bude nepochybně angažován na kmotrovských praktikách a nebude tam v posici poslíčka nebo řidiče dodávky co rozváží stánkařům nekolkované cigarety

letni ( 21. června 2013 19:45 )

Tady nevládne junta ,ale nám vládnou zloději.Každý do politiky jde s holou prd.... a končí s milenkou a tučným kontem,včetně Topolánka. Kontrolo zabavujte konečně už ten jejich nakradený majetek!!!!!

rudyptak48 ( 20. června 2013 13:32 )

Jsou to oba valaši, a měli by se starat spíš o ovce, ne o lidi. Jak pan špinavý, tak pan čistý. Není v tom žádný rozdíl. Ovce to nepoznají.

tipr ( 20. června 2013 12:11 )

Potrefena luza Topolánek se ozvala

marmat ( 20. června 2013 00:16 )

NALEJTE VODU DO NORY a dostanete škodnou ven... PROJEVÍ SE MIMO VELKÝCH KUSŮ/jako exprezident/ i potrefená stará zvířátka.... a místo kvičení podivně kejhaj

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud