Putinovi nekontrolovaně cukala noha: Nové zvěsti o Parkinsonově chorobě ruského vůdce

Autor: DVL, ČTK, lig - 
3. prosince 2024
10:42

Opravdu trpí ruský prezident Vladimir Putin Parkinsonovou chorobou? Nedávno se mu během hodinového projevu v Astaně nekontrolovatelně cukala noha, píše britský deník The Mirror. Ruský vůdce třes nedokázal zastavit ani přes viditelnou snahu. 

Objevil se nový videozáznam, který dokazuje, že by zvěsti o tom, že ruský prezident Vladimir Putin trpí Parkinsonovou chorobou, mohly být pravdivé. Během jeho dvoudenní návštěvy Kazachstánu se mu totiž nekontrolovatelně cukala noha. 

72letý Putin měl hodinový projev v Astaně. Zdálo se, že nedokáže ovládat své pohyby a bylo vidět, jak mu cuká noha. Nejprve se křeče objevovaly v levé noze, poté křeče postihly obě nohy i chodidla. 

Putin se pokusil zaujmout širší postoj v naději, že nekontrolovatelný pohyb zastaví, ale dál se houpal na patách a nedokázal nohy udržet v klidu.

Ruský prezident zahájil dvoudenní návštěvu Kazachstánu 27. listopadu. Podle agentury Reuters jednal o prohloubení energetických a obchodních vztahů. Rusko a Kazachstán tvoří svazek vyžadovaný životem a hledící do budoucnosti, napsal Putin v textu pro deník Kazachstanskaja pravda. Reuters připomíná, že obě země mají úzké hospodářské a bezpečnostní vztahy, ale Astana usiluje rovněž o dobré vztahy se Západem.

Podle Reuters Putin jednal o posílení vztahů v energetice a průmyslu. Kazachstán přitom vyváží většinu své ropy přes Rusko, ale hledá alternativy. Snaží se distancovat od ruské války na Ukrajině, ale zůstává silně závislý na Rusku při exportu ropy na západní trhy a při dovozu potravin, elektřiny a dalších produktů.

20:26
Dnes

Ozbrojené síly Ukrajiny dosáhly během neděle ve východní Doněcké oblasti územních zisků, informoval generální štáb. Dále uvedl, že ruské síly v oblasti mezi 4. a 16. srpnem utrpěly značné ztráty – odhadem 910 mrtvých, 335 zraněných a 37 zajatých vojáků.

18:17
Dnes
!

Francouzský prezident Emmanuel Macron je hluboce přesvědčen, že ruský prezident Vladimir Putin nechce mír. Řekl to dnes po jednání tzv. koalice ochotných. Pokud Evropa nyní ukáže před Ruskem slabost, později za to zaplatí vysokou cenu, varoval Macron podle tiskových agentur po dnešním jednání evropských představitelů s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Macron řekl, že cílem dnešního jednání koalice se Zelenským bylo ukázat jednotu mezi Ukrajinou a jejími evropskými spojenci před pondělní schůzkou s americkým prezidentem Donaldem Trumpem ve Washingtonu.

18:02
Dnes

Zásadní pro další jednání budou jasné bezpečnostní garance Ukrajině ze strany USA a Evropy, shodla se tzv. koalice ochotných, napsal premiér Petr Fiala (ODS) na síti X.

„Videokonference Koalice ochotných byla důležitá pro koordinaci před zítřejší schůzkou v Bílém domě. Shodli jsme se, že cílem má být co nejdříve zastavit zabíjení lidí a že naprosto zásadní pro další jednání budou jasné bezpečnostní garance Ukrajině ze strany Spojených států a Evropy,“ uvedl.

Zobrazit celý online

Video  Putin během rozhovoru s Carlsonem: Podivný třes nohy! Musel si ji přidržovat rukou  - reprofoto X/Tucker Carlson
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa