Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Ukrajinci zničili obrovský konvoj ruských tanků! Putinovi vojáci se museli stáhnout

Autor: DVL, swp - 
3. dubna 2024
15:31

Po sociálních sítích koluje nové video, natočené ukrajinskými drony, které zachycuje zničení obrovského konvoje ruských tanků a bojových vozidel pěchoty. Jedná se o „jeden z největších útoků na tanky během války na Ukrajině“ a Rusové byli nuceni se stáhnout, uvedl britský deník Daily Mail.

Videa ze dronů zachycují neuvěřitelný okamžik z přední linie na Ukrajině. Obránci v Doněcku jako zázrakem odrazili jeden z dosud největších útoků Rusů. Obrovský prapor 36 ruských tanků a 12 bojových vozidel pěchoty zahájil 30. března útok na ukrajinské město Tonen'ke, když se síly Vladimira Putina chystaly upevnit své vítězství po dobití Avdijivky.

Záběry z dronů ukázaly, jak řada tanků jede po poli směrem na ukrajinské město, než se však setkaly se zuřivou obranou ukrajinské 25. výsadkové brigády „Sičeslav“.

Zničený konvoj ruských tanků. Záběry pořídily ukrajinské drony Zničený konvoj ruských tanků. Záběry pořídily ukrajinské drony | reprofoto Twitter - Anton Geraščenko

Na zaminovaném poli byla obrněná kolona 90. tankové divize ruské armády nucena zpomalit, čímž se stala snadným cílem pro výsadkáře a jejich zkušené piloty dronů.

Ruské tanky byly jeden po druhém zničeny a kamery namontované na dronech zachytily, jak několik tanků vybuchlo poté, co je zasáhla ukrajinská munice.

Asi 20 tanků a obrněných vozidel podlehlo zuřivému vzdušnému útoku, než ruští velitelé nařídili ústup.

Ztráty ohlásili ukrajinští představitelé, ale později je potvrdili i ruští vojenští blogerové a satelitní záběry sdílené Institutem pro studium války.

6:41
Dnes

Americký Institut pro studium války po schválení dalších peněž pro Ukrajinu uvedl, že Rusko pravděpodobně využije doby, než pomoc dorazí, a může zintenzivnit sílu a četnost svých útoků. „Situace na frontě se pravděpodobně bude během této doby nadále zhoršovat, zvláště pokud ruské síly zesílí své útoky, aby využily časového okna, než dorazí nová americká pomoc,“ uvádí zpráva.

Stejně jako na realizaci amerického podpůrného balíku čeká Ukrajina na první dodávky munice, která bude nakoupena coby výsledek české muniční iniciativy. První kusy dělostřelecké munice by mohly na Ukrajinu dorazit během června.

6:16
Dnes

Dobré ráno, vážení čtenáři. Po celou noc přicházeli reakce na schválení obřího finačního balíku na pomoc Ukrajině americkou Sněmovnou reprezentantů. Krom radosti a gratulací spojenců Ukrajiny, přicházejí také další reakce z Ruska.

Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové přijatá opatření jen „prohloubí krize napříč světem". „Vojenská pomoc kyjevskému režimu je přímým financováním teroristické činnosti," dodala. Peníze pro Tchaj-wan jsou podle ní zasahováním do vnitřních záležitostí Číny a finance pro Izrael jsou „přímou cestou k eskalaci a bezprecedentnímu zvýšení napětí v regionu".

 

22:07
20. 4. 2024

To je pro dnešek vše z našeho zpravodajství z války na Ukrajině. Čerstvé informace přineseme v neděli ráno, dobrou noc.

Zobrazit celý online

Video  Analytik Mikulecký o útoku na humanitární konvoj v Gaze i situaci v Rusku  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa