Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 21°C

Plánuje Putin 3. světovou válku? Uniklé dokumenty odhalily ruské plány po skončení invaze

Autor: DVL, swp - 
20. března 2024
05:00

Ukrajinským hackerům se podařilo získat dokumenty, které zřejmě patří ruské vládě. Papíry odhalily, co má ruský prezident Vladimir Putin v plánu poté, co skončí válka na Ukrajině. Vypadá to totiž, že tyto dokumenty byly adresovány právě ruskému diktátorovi a že je rovněž podepsal. Píše se o plánu „roznést po Evropě chaos“. Informoval o tom deník The Mirror.

Nedávno uniklé dokumenty zřejmě ruské vlády odhalily, že se Vladimir Putin chystá „vnést chaos“ napříč Evropou, aby ji zatáhl do války. Dokumenty, které se zdají být podepsány Putinem, byly údajně získány ukrajinskými hackery a odhalují plány ruského prezidenta, až bude válka na Ukrajině ukončena. Dokument se datuje ke 12. prosinci minulého roku.

Ukrajinské Centrum národního odporu uvedlo, že má tyto dokumenty k dispozici. Má se za to, že papíry byly adresovány Putinovi, a obsahují plán v 5 krocích ohledně toho, co bude následovat po ukončení války na Ukrajině a „pádu kyjevského režimu“.

Roznést chaos po Evropě

V dokumentu stojí: „Až skončí speciální vojenská operace na Ukrajině a padne kyjevský režim, konfrontace mezi Ruskem a Západem neskončí, ale jenom se zintenzivní.“ Má se za to, že papíry byly napsány Putinovi hlavou ruské Státní dumy Vjačeslavem Volodinem.

Dokument se zaobírá znárodněním klíčových podniků, tvrdší cenzurou, potlačením vnitřní opozice, odkloněním Ruska od Západu a „roznášením chaosu“ po Evropě.

Šéf Státní dumy v něm také kritizuje „hanebný“ Brestlitevský mír, což byla smlouva z 1. světové války, která vedla k tomu, že Rusko ztratilo kontrolu nad Ukrajinou, Polskem, Běloruskem a baltskými provinciemi. To následně vedlo ke vzniku Litvy, Lotyšska a Estonska. Dokument volá po zrušení účinků smlouvy.

18:21
Dnes

Obrazem: Ruský útok na Charkov zasáhl hypermarket a zabil dva lidi

18:02
Dnes

V okolí zasaženého nákupního centra není jediný vojenský objekt, podotkl šéf správy Charkovské oblasti Oleh Syněhubov. Také ukrajinský prezident uvedl, že ruský útok zasáhl zjevně civilní objekt. „Jedno z největších (obchodních) center - uvnitř bylo mnoho pracovníků a návštěvníků,“ napsal Zelenskyj. „Kdyby Ukrajina měla dostatečné prostředky protivzdušné obrany a moderních bojových letadel, byly by takové ruské údery prostě nemožné,“ podotkl prezident a znovu vyzval zahraniční představitele, aby pomohli Ukrajině posílit její protivzdušnou obranu.

16:51
Dnes
!

V hypermarketu se stavebními potřebami v Charkově, na který dnes zaútočilo Rusko, mohlo být přes 200 lidí. Na platformě Telegram to uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Šéf správy Charkovské oblasti Oleh Syněhubov informoval o dvou mrtvých a 24 zraněných. Na místě zasahují záchranáři. Rusové podle Syněhubova zaútočili pomocí dvou naváděných leteckých pum KAB a na místě vypukl požár.

Zobrazit celý online

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa