Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Ukrajinci zabili „legendárního velitele“ Rusů. Ivanova miloval Kreml, čekaly ho narozeniny

Autor: Mii, swp - 
20. července 2023
08:55

Úspěšný zásah má za sebou ukrajinská armáda v Luhanské oblasti. Podařilo se jí zlikvidovat vysoce postaveného představitele ruské armády Denise Ivanova, který byl známý pod jménem „Taškent“. Ivanov, jenž velel 123. motostřelecké brigádě, se často objevoval v ruských televizních propagandistických pořadech, známá propagandistka Olga Skabejevová mu dokonce nedávno přála k nadcházejícím narozeninám, informuje server Newsweek.

Zprávy o tom, jak Ivanov zemřel, se rozcházejí. Podle některých jej zabil ukrajinský dron, zatímco jel autem, podle jiných padl po raketovém útoku na vojenskou základnu v Luhanské oblasti.

Že velitel nežije, již nicméně potvrdila ruská strana. Informaci o zabití „Taškenta“ přinesla ruská státní televize Russia 1, která během oznámení konstatovala, že armádní představitel hrál důležitou roli při „osvobození“ obcí, jako je Severodoněck nebo Rubižne. Slovem osvobození Rusové nazývají okupaci.

Server Luhansk News uvádí, že Ivanov měl příští týden oslavit narozeniny. K nim mu předem stihla popřát Olga Skabejevová, propagandistka Kremlu, v jejímž pořadu často vystupoval. Dříve jej dokonce označila za „legendárního brigádního velitele“. Ivanov byl držitelem medaile „Hrdina Ruska“ a podle serveru – ovládaném okupační správou - „vždycky stál vedle svých mužů“.

17:17
Dnes
!

Nejméně 57 lidí zadržely dnes bezpečnostní složky v různých ruských městech na akcích uctívajících památku zesnulého opozičního předáka Alexeje Navalného. Uvedl to projekt OVD-Info, jenž monitoruje aktivity ruských bezpečnostních sil a problematiku lidských práv. Jednoho z předních kritiků Kremlu, který zemřel ve vězení, dnes pohřbili v Moskvě na Borisovském hřbitově, kam se s ním přišly rozloučit tisíce lidí.

17:17
Dnes

Podívejte se na další nové snímky z pohřbu opozičního lídra Alexeje Navalného.

16:47
Dnes

V Moskvě lidé skandují: „Přiveďte vojáky domů!“ Podívejte se na nové video.

Zobrazit celý online

Video  Návrat obránců z Azovstalu  - Facebook Volodymyra Zelenského
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa