Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Desítky zraněných po útoku Rusů v Záporoží: Dopad rakety na panelák zachytilo video

Video se připravuje ...
Autor: Mii, ČTK, swp - 
22. března 2023
16:16

Rusové dnes podnikli další útok na civilní cíl. V Záporoží dopadla ruská raketa na obytný dům, osudný okamžik zachytilo video, které zveřejnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ten také útok odsoudil.

Anatolij Kurtjev ze záporožské radnice informoval, že útok si vyžádal život jednoho člověka. Dalších 25 lidí je podle něj v nemocnici, z toho tři ve vážném stavu.

„Rezidenční oblast, kde žijí obyčejní lidé s dětmi, je pod palbou. Nesmí se to stát prostě dalším dnem na Ukrajině nebo kdekoli jinde na světě. Svět potřebuje větší jednotu a odhodlání porazit ruský teror rychleji a ochránit životy,“ uvedl Zelenskyj.

K dopadu rakety došlo kolem 11:20 tamního času, vedení města okamžitě vyzvalo obyvatele, aby nezveřejňovali žádné fotografie a videa. „Nepomáhejte nepříteli. Nadměrná informační pozornost poškozuje obranné síly Ukrajiny,“ sdělilo.

V Záporoží probíhají intenzivní boje od začátku války. Podle ukrajinského generálního štábu se tu nicméně Ukrajincům daří bránit. „V regionech u měst Záporoží a Cherson jsou Rusové v defenzivě,“ uvedl dnes ráno štáb.

15:03
Dnes

A tady jsou další fotky z postižených oblastí. 

15:01
Dnes

Takhle se dnes lidé evakuovali z Chersonu. 

14:57
Dnes

Ukrajinský poslanec Roman Kostenko ukazuje rozvodněnou řeku Dněpr v Chersonu. 

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa