Úterý 16. července 2024
Svátek slaví Luboš, zítra Martina
Polojasno 31°C

Agent tajné služby o Putinovi: Trpí megalomanstvím. Vyvolaly to léky na rakovinu?

Autor: DVL, swp - 
3. ledna 2023
05:00

Dánský agent prohlásil, že se ruský prezident Vladimir Putin léčí s rakovinou. Jeho rozhodnutí ohledně Ukrajiny tak bylo údajně ovlivněno léky, informuje Daily Mail. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov se nechal slyšet, že Putinovo zdraví je předmětem státní bezpečnosti, a zároveň varoval, že ruský prezident již tento rok nebude tolik přístupný médiím. 

Podle nové západní zpravodajské analýzy byla megalomanie vyvolaná léky proti rakovině faktorem, který ovlivnil rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina zahájit invazi na Ukrajinu. Dánský agent prohlásil, že „iluze grandióznosti“ a „měsíčkovitá tvář“ ruského prezidenta počátkem roku 2022 jsou příznaky vedlejších účinků hormonální léčby zhoubného nádoru. Analýza přichází ve chvíli, kdy Kreml nedávno prohlásil, že obavy o prezidentovo zdraví jsou nyní předmětem státní bezpečnosti uprostřed covidu a nových chřipkových kmenů.

To znamená, že ruský vůdce se může počátkem roku 2023 ještě více stáhnout z očí veřejnosti poté, co v posledních měsících zrušil sérii akcí a vystoupení.

Vedoucí ruské analýzy v dánské obranné zpravodajské službě, jehož identita byla uvedena pouze jako Joakim, řekl: „Přeludy grandióznosti jsou jedním ze známých vedlejších účinků typu hormonální léčby, kterou podstupoval... Není to něco, co můžu říct s jistotou, ale myslím, že to ovlivnilo jeho rozhodnutí, když zahájil válku na Ukrajině.“

Analýza naznačuje, že trpěl rakovinou a podstupoval kvůli ní hormonální léčbu, když začal válku, ale není nevyléčitelně nemocný. Putin „měl na začátku roku obličej ve tvaru měsíce, což je další známý vedlejší účinek stejného typu hormonální léčby“.

Ruský nezávislý portál Proekt také poznamenal, že Putina na prezidentských cestách doprovázeli onkologové, zejména specialisté na štítnou žlázu. 

Ačkoli je nepravděpodobné, že by kremelský vůdce této nemoci podlehl, ruští zprostředkovatelé moci se mohou pokusit dosadit do čela země silnějšího představitele.

Nikdo ho nechce sesadit

„Máme dojem, že část elity skutečně vidí, že se ubírá špatnou cestou,“ prohlásil Joakim, ale dodal, že Putin „pravděpodobně“ zůstane u moci několik let.

„Nevidíme nikoho, kdo by se ho chystal sesadit. Ale pokud bychom to viděli, FSB by to viděla také a pravděpodobně by se to velmi rychle vyřešilo,“ řekl.

Putinovo osobní rozhodování je považováno za hlavní důvod mnoha neúspěchů ruských sil v předních liniích. „Velkou vinu za to dáváme Putinovi,“ řekl vysoký zpravodajský důstojník. „Není za tím nízká inteligence, ale Putinovo ideologické přesvědčení, které vedlo ruské vojáky k přesvědčení, že je přivítají květinami,“ uvedl list Berlingske.

Mezitím Putinovo zdánlivě neustálé fyzické nepohodlí, při kterém nemotorně kroutí nohama, když sedí a drží se stolů, pravděpodobně pochází ze směsi jeho přetrvávajících zdravotních problémů a „chronické bolesti“, tvrdí Joakim. „Toto je chronická bolest, kterou trpí už nějakou dobu,“ uvedl. „Proto má tendenci sedět a pevně se držet věcí. Je to pro zmírnění bolesti.“

Jeho mluvčí Dmitrij Peskov včera naznačil, že v Rusku nyní panují obavy o „státní bezpečnost“ ohledně Putinova zdravotního stavu. „Vidíte virové mutace, vidíte silné epidemiologické vlny chřipky různých kmenů,“ řekl mluvčí. „To vše, s ohledem na ponaučení z pandemie, zavazuje osoby odpovědné za bezpečnost prezidenta a za jeho zdraví k preventivním opatřením, protože v takových podmínkách je zdraví prezidenta záležitostí státní bezpečnosti.“

„Abych byl upřímný, je nepravděpodobné, že komunikace s novináři bude v dohledné době úplně stejná jako před pandemií,“ řekl Peskov. „Očekávat, že se věci vrátí k tomu, co bývaly, by byla chyba. Ale když tyto vlny ustoupí, pak by bylo možné komunikovat ve volnějším režimu."

6:39
Dnes

Ukrajina se potýká s nedostatkem lidské síly, obrovskou přesilou a nerovnoměrnou mezinárodní pomocí. Doufá ale, že strategickou výhodu proti Rusku najde v opuštěných skladech nebo ve sklepích továren. Ve stovkách tajných dílen vznikl ekosystém laboratoří, které využívají inovace k vytvoření armády robotů. Ti mají zabíjet ruské vojáky a chránit zraněné Ukrajince na frontě i mimo ni, píše agentura AP.

Obranné startupy po celé Ukrajině - podle odhadů z odvětví je jich až 250 - vyvíjejí stroje na zabíjení na tajných místech, která běžně vypadají třeba jako autoservis.

Zaměstnanci startupu, který vede podnikatel Andrij Denysenko, dokážou v kůlně sestavit bezpilotní pozemní vozítko nazvané Odyssey za čtyři dny. Jeho význam spočívá v ceně - 35.000 dolarů nebo zhruba deset procent toho, kolik stojí model z dovozu.

22:04
15. 7. 2024

Děkujeme, že jste sledovali naše online zpravodajství. Tímto se s vámi pro dnešek loučíme a přejeme dobrou noc. 

21:55
15. 7. 2024

Kvůli obavám z šíření války USA zakazují Kyjevu udeřit hluboko do ruského území americkými zbraněmi, aby se zabránilo možnému rozšíření války za hranice Ukrajiny, řekl to mluvčí Pentagonu Patrick Ryder pro Hlas Ameriky (VoA) .

Zobrazit celý online

Video  Diplomat Jindrák: Putin je chladně kalkulující mašina. A jaká byla Zemanova první reakce na válku?  -  Vera Renovica
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa