Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Ukrajina hlásí rekordní zásah: Odstřelovač zastřelil dva okupanty téměř ze tří kilometrů!

Autor: pma, swp - 
6. prosince 2022
12:59

Na konci listopadu ukrajinská armáda upozornila na nevídaný úspěch. Jednomu z odstřelovačů se podařilo zasáhnout ruského vojáka z více než 2 700 metrů. Pokud bude vzdálenost potvrzena, bude se jednat o druhý nejdelší zásah na světě.

Na sociálních sítích se před nedávnem objevily záběry, které ukazují na neskutečně přesnou mušku ukrajinského vojáka. „Ruský okupant byl zlikvidován přesnou střelou našich speciálních jednotek ze vzdálenosti 2710 m,“ uvádí Kancelář strategické komunikace ukrajinské armády na sociální síti Telegram.

Video  Ukrajinský voják údajně zasáhl dva okupanty z téměř tří kilometrů.  - Telegram/AFUStratCom
Video se připravuje ...

Jednalo se o T-Rex nebo Snipex Alligator?

Na videu jde vidět, jak ruský voják prochází mezi stromy, kde má podle Ukrajiny protistrana vybudované zákopy. Po pár vteřinách ukrajinský sniper i na dálku téměř tří kilometrů zaměřuje. Krátce na to okupant padá k zemi. Odstřelovač si počkal také na dalšího ruského vojáka, který běžel na pomoc padlému kolegovy. I toho sniper zasáhne.

Podle serveru Popular Mechanics se mohlo jednat o odstřelovací pušku typu T-Rex nebo Snipex Alligator. Obě mají stejnou ráži 14,5 mm a jejich náboje patří k těm nejtěžším, co jsou k dispozici. Běžně mají zbraně podobného typu účinný dostřel okolo dvou kilometrů, jenže listopadový zásah ukrajinského snipera měl být ještě o několik stovek metrů delší.

První místo drží Kanaďan

Popular Mechanics uvádí, že video bylo natočeno zřejmě ze zařízení pro noční vidění. Zda jsou záběry skutečné a vzdálenost odpovídá, to se z více zdrojů nepodařilo určit. Pokud by došlo k potvrzení, jednalo by se o druhý nejdelší zásah na světě. První místo zaujímá výstřel kanadského odstřelovače, který při plnění úkolu v Iráku zasáhl cíl na 3 540 metrů.

23:02
29. 9. 2023

Vážení čtenáři, to je pro dnešek vše, přejeme dobrou noc.

22:59
29. 9. 2023

Bývalý generál SBU odsouzen k roku vězení v Srbsku.

Bývalý šéf Hlavního ředitelství vnitřní bezpečnosti SBU Andrij Naumov byl odsouzen za praní špinavých peněz. Loni v létě byl zatčen v Srbsku – v autě vezl 600 000 eur, 125 000 dolarů a drahé kameny. 24. února 2022 uprchl z Ukrajiny několik hodin před ruskou invazí. Nyní ukrajinská strana usiluje o vydání uprchlého generála do vlasti.

22:47
29. 9. 2023

Vojáci se u Kyjeva učí ovládat různé drahy zbraní.

Zobrazit celý online

 

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud