Pátek 27. ledna 2023
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Už žádná auta LADA a miliony rublů. Truchlící matky dostaly za padlé syny kuriózní kompenzaci

Autor: vja, swp - 
29. listopadu 2022
17:41

Ruská média a tamní státní představitelé dlouhodobě avizovali, že v případě úmrtí ruského vojáka v konfliktu na Ukrajině jeho blízcí rozhodně nepřijdou zkrátka. Sám ruský prezident Vladimir Putin přislíbil, že zmíněný příspěvek by se měl pohybovat ve výši okolo 7,4 milionu rublů (přibližně 3,1 milionu korun). Nyní se však zdá, že peníze na vyplácení pozůstalých Kremlu došly, nabízí tedy truchlícím matkám alespoň něco, do čeho mohou otřít své slzy.

Již v létě ruská státní televizní stanice Rossija 1 vysílala vcelku bizarní reportáž, jejímž obsahem byl výčet výhod, na které se rodina může těšit, jestliže některý z jejích členů padne ve „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině. Vypíchnut byl zejména případ, kdy si za peníze z příspěvku rodiny pořizovaly nový vůz značky LADA. 

Už to vzbuzuje otázky, zda skutečně zmínění lidé získali podporu ve slibované výši, která odpovídá v přepočtu přibližně 3,1 milionu korun.

LADA totiž vychází v nejlevnější verzi na něco málo nad 40 000 Kč, v té nejdražší pak asi na necelých 120 000 Kč. Kreml tak své sliby o patřičném odškodnění zcela nedodržel.

Korunu této poněkud tragické taškařici nasadil jeden z čelných představitelů Kurské oblasti Sergej Korostjev, který truchlícím matkám z Lgovského regionu jako náhradu za padlé syny věnoval sadu ručníků v dárkovém balení.

23:05
26. 1. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme vám za pozornost. Online přenos sledující dění týkající se války na Ukrajině pro dnešní den končí, pokračovat bude zase v pátek ráno. Dobrou noc.

22:58
26. 1. 2023

Ruské úřady dnes označily nezávislou zpravodajskou stanici Meduza za „nežádoucí organizaci“, Meduze fakticky zakázaly provozování stránky v zemi.

22:43
26. 1. 2023

Experti Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) dnes i v předchozích dnech slyšeli v okolí Záporožské jaderné elektrárny řadu silných výbuchů. Exploze nastaly mimo areál tohoto největšího jaderného zařízení v Evropě, uvedla v prohlášení MAAE, podle které o svědčí o blízkých vojenských aktivitách.

„Včera okolo 10:00 místního času (9:00 SEČ) bylo slyšet osm silných detonací, které rozvibrovaly okenní tabulky v zařízení, a další byly slyšitelné dnes,“ stojí v prohlášení.

Kompletní online

Video  Putin navštívil mobilizované vojáky a zastřílel si s nimi.  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa