Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť 16°C

Ruský boxerský šampion Valujev skončil v nemocnici. Poté, co byl mobilizován do Putinovy armády

Autor: Mii, ČTK, swp - 
18. listopadu 2022
18:20

Ruský boxerský šampion Nikolaj Valujev (48) skočil za záhadných okolností v nemocnici. S odkazem na ruská státní média o tom informoval britský server The Sun. Valujev patří mezi ruské sportovní osobnosti, které obdržely povolávací rozkaz, aby nastoupily do bojů na Ukrajině. Boxerský šampion dříve řekl, že výzvu k mobilizaci vyslyší.

V nemocnici měl Valujev skončit ve čtvrtek večer, ruský magazín Life napsal, že si stěžoval na problémy s nohami. Poslancův mluvčí Valerij Kuzenkov na zprávu reagoval podivně. „Nikdo mu nohy nezlomil,“ uvedl. „Nikolaj Sergejevič skáče, tancuje. Včera byl do pozdních hodin ve Státní dumě,“ sdělil mluvčí a dodal, že bývalý boxerský šampion se usmívá a je doma.

Sám Valujev zprávy o hospitalizaci nepotvrdil ani nevyvrátil. Jen poděkoval svým fanouškům, že si o něj dělají obavy, a uvedl, že brzy bude v ruské televizi komentovat nadcházející boxerské utkání.

Valujev, kterému se kvůli jeho mohutnému vzhledu (měří 213 cm) přezdívalo Ruský obr, před několika týdny obdržel povolávací rozkaz do bojů na Ukrajině. Tehdy pro ruský deník Izvestija uvedl, že výzvu k mobilizaci vyslyší, není však jisté, jestli do bojů skutečně nastoupil nebo ještě nastoupí. Valujev se dříve nechal slyšet, že o tom média nebude informovat.

Svou profesionální sportovní kariéru šampion ukončil v roce 2018, když byl zvolen do Státní dumy. Voliči jej do dolní komory ruského parlamentu vyslali za vládní stranu Jednotné Rusko, které předsedá Dmitrij Medveděv. Valujev skončil jako jeden ze statisticky nejúspěšnějších boxerů všech dob. V 53 duelech slavil 50 vítězství, z toho 34 K.O. Dvakrát mu patřil mistrovský pás organizace WBA.

Video  Putin navštívil mobilizované vojáky a zastřílel si s nimi.  - Reuters
Video se připravuje ...

23:16
15. 4. 2024

Vážení čtenáři, zpravodajství z války na Ukrajině pro dnešní den končíme. Čerstvé zprávy přineseme opět v úterý ráno, dobrou noc.

23:10
15. 4. 2024

Evropa i Spojené státy musejí aktivně pomáhat Ukrajině. Nemohou připustit, aby ruská agresivní politika zvítězila, řekl premiér Petr Fiala po setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem. Fiala také řekl, že Biden několikrát ocenil českou podporu Ukrajiny, konkrétně snahu zajistit pro Ukrajince dělostřeleckou munici. 

Video Fiala po jednání s Bidenem. - Blesk
Video se připravuje ...
22:16
15. 4. 2024

V gruzínském parlamentu dnes opět padaly rány, zatímco poslanci znovu projednávají sporný návrh zákona o zahraničním vlivu. Informovaly o tom portál Nexta a agentura Reuters, která poznamenala, že rokování zákonodárců této kavkazské země bývají bouřlivá a potyčky parlament zažil i v minulosti. Jedna z nich se strhla loni v březnu, při jednání o v podstatě stejném návrhu zákona. Večer před sídlem parlamentu v Tbilisi demonstrovaly tisíce Gruzínců; agentura Reuters odhadla jejich počet na více než 5 000, agentura AFP na 10 000.

„Ne ruskému zákonu!“ skandovali demonstranti s vlajkami Gruzie a Evropské unie. „Odmítáme tento protievropský zákon. Je to kopie drakonického ruského zákona,“ řekla AFP studentka Maka Kvirikadzeová. „Gruzie nebude přijata do EU s tak protidemokratickými zákony, a proto nesmíme dovolit, aby prošly. Gruzie patří do Evropy, už nikdy nebude zadním dvorkem Ruska,“ dodal další demonstrant, profesí zubař. „Gruzie se nepoddá opětovné sovětizaci,“ zdůraznila na sociální síti prezidentka Salome Zurabišviliová, která je oddanou stoupenkyní sblížení s EU, ale její pravomoci jsou velice omezené, uvedla AFP, jejíž reportér viděl, že policie zadržela nejméně čtyři demonstranty.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa