Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Velitelství ruské Černomořské flotily zasáhl dron. Krymem otřásla exploze

Autor: tsv - 
20. srpna 2022
10:43

Na anektovaném Krymu došlo k dalšímu útoku. Bezpilotní letadlo zasáhlo v brzkých ranních hodinách hlavní krymskou základnu ruské Černomořské flotily, podle gubernátora Sevastopolu během útoku nikdo nezemřel. Jedná se o další ze série záhadných útoků na Krymský poloostrov, za kterými pravděpodobně stojí jednotky ukrajinské armády.

Ruští vojáci se snažili přilétající dron sestřelit, to se jim ovšem nepovedlo. Po rozsáhlé explozi se podle přihlížejících z místa valil hustý dým. Událost potvrdil sevastopolský gubernátor Michail Razvožajev na sociální síti Telegram. „Dron bohužel sestřelen nebyl, ačkoli v zálivu pracovali s malými zbraněmi. Dron slétl nízko. Nejsou žádné oběti,“ napsal.

Rána pro okupanty

Zaměstnanci rozvědky upozornili, že nedávné útoky na Krym výrazně oslabily ruskou armádu. Okupanti podle satelitních snímků na poloostrově zpřísňují bezpečnostní opatření.

„Přišli o křižník Moskva, přišli o Hadí ostrov, přišli o půlku svých námořních leteckých sil a bylo zasaženo jejich armádní velitelství. Myslím si, že můžeme předpokládat, že za útoky stojí Ukrajinci,“ uvedl nejmenovaný zdroj pro server DailyMail.

 

13:53
Dnes

Podívejte se na aktuální snímky z Kyjeva, kde se lidé musí schovávat před ruskými útoky.

13:17
Dnes

Sankce proti Rusku kvůli jeho vojenské invazi na Ukrajinu mají svůj účinek, Moskva má méně zdrojů na nákup zbraní, řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v dnešním projevu na úvod bratislavské mezinárodní konference Globsec. Zároveň varovala před narušením dosavadní jednoty západních států v postoji k Rusku v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a také před zneužíváním demokratických svobod extremisty.

„Naše jednota je zkoušena. Ti, kdo tvrdí, že naše opatření nefungují nebo že se máme zaměřovat na naše vlastní zájmy, se mýlí,“ uvedla Čaputová. Dodala, že solidarita Západu s Ukrajinou má výhody i pro jeho vlastní bezpečnost.

12:45
Dnes

Zasedání zástupců parlamentů zemí NATO, které se uskuteční v pátek ve Vilniusu, se zúčastní šéfové obou komor českého zákonodárného sboru. ČTK o tom dnes informovala senátní tisková tajemnice Lada Faldynová. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) už před třemi týdny uvedli, že k jejich tématům bude patřit členství Švédska v Severoatlantické alianci a také podmínky přičlenění Ukrajiny.

Zobrazit celý online

Video  19letý mladík přišel v bojích s ruskými okupanty o ruku. První ukrajinští vojáci se léčí v Česku.  - TV NOVA Official
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa