Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Oblačno, bouřka 27°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Neposílejte chlapce na Ukrajinu! Přibývá útoků molotovy na ruské odvodové kanceláře

Autor: mav - 
17. května 2022
20:28

Přes víkend v Rusku došlo k dalším třem útokům na vojenské registrační a náborové kanceláře, od začátku války už jich bylo víc než deset, uvádí server The Moscow Times. Často jde o pokus úřady zapálit Molotovovým koktejlem.

V pátek dvě hodny po půlnoci tmavě oblečený muž vrhl Molotovův koktejl do odvodového úřadu v městě Gukovo v Rostovské oblasti na jihu evropské části Ruska, pět kilometrů od ukrajinské hranice, informoval portál 161.ru.

Zaměstnanci plameny uhasili, ani nemuseli volat hasiče, nedošlo prý k významným škodám. Po podezřelém se pátrá.

Další takový incident zaznamenali v sobotu ve tři ráno v Pronsku v Rjazaňské oblasti, 250 km jihovýchodně od Moskvy. Ani tam se podle portálu ryazpressa.ru vojenský komisariát (vojenkomat, jak Rusové zkracují) zapálit nepodařilo, odnesly to pouze dveře a okno. Promptně byly vyměněny.

Téže noci se podařilo založit požár v zadní místnosti vojenkomatu ve Volgogradě. Našli tam rozbitou lahev a kus hadru – zřejmě zbytky Molotovova koktejlu, uvádí na síti Telegram kanál Baza, který má podle Moscow Times zřejmě konexe na ruské bezpečnostní složky. Oheň poškodil technickou místnost, asi 20 metrů čtverečních.

V Čerepovci ve Vologdské oblasti policie za takový útok zápalnými lahvemi zadržela dva 16leté podezřelé, napsal web Rádia Svoboda. Od 24. února, kdy začala invaze na Ukrajinu, takových útoků či pokusů bylo nejméně deset, konstatuje Baza.

23:28
1. 7. 2022

Děkujeme, že jste i dnes sledovali naše zpravodajství týkající se ruské invaze na Ukrajinu. O aktuálním dění v okupované zemi vás budeme informovat zase od zítřejšího rána. Prozatím přejeme za celou redakci Blesk Zpráv dobrou noc. 

23:23
1. 7. 2022

Ukrajinské státní společnosti Enerhoatom se po dvou dnech podařilo obnovit spojení mezi systémy v Záporožské jaderné elektrárně a Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). S odvoláním na Enerhoatom o tom informovala agentura Reuters. Největší ukrajinskou jadernou elektrárnu během své invaze na Ukrajinu 4. března obsadily ruské jednotky.

22:53
1. 7. 2022

Ukrajinský server TV Nexta sdílel vzpomínku na zesnulou Naděždu a jejího syna Dima (12), kteří byli zabiti při útoku na Oděsu. Server také upozorňuje, že vedle dvou zmíněných obětí dnes bylo zabito dalších 19 lidí. 

Zobrazit celý online

Video  Rusům se to s*re, velení kupí chyby! Putinův náčelník podtrhl narůstající napětí, říká Martin Svárovský  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa