Ruská armáda zajala slavnou bojovnici: Nikdo neví, kde zdravotnici Tajru drží!

Autor: pma - 
17. března 2022
10:52

Snad je v pořádku! Ve středu odpoledne měla ruská armáda zajmout záchranářku Julii "Tajru" Pajevskou, které pomáhala zraněným ženám a dětem v Mariupolu na jihovýchodě Ukrajiny. V zemi jako zdravotnice působila od roku 2014.

Známá zdravotnice a dobrovolnice Julie Pajevská, které se přezdívá Tajra, se zřejmě stala zajatkyní ruské armády. Informoval o tom na svém twitterovém účtu například Ukrajinský parlament. Tajra o sobě na sociálních sítích dala vědět naposledy 13. března, kdy na facebooku sdílela svou fotku.

Pod tu ale ve středu odpoledne napsala zřejmě její kamarádka, že se zdravotnice společně s řidičem Serhijem dostala do spárů ruských okupantů. Co teď s Tajrou je, nikdo bohužel neví.

Pajevská je podle informací zpravodajského webu Bloomberg  údajnou zakladatelkou dobrovolnického záchranného sboru a bývalou členkou Pravého sektoru, přední ukrajinské ultranacionalistické skupiny. Vlastenectví prý má bojovnice v krvi odjakživa.

V roce 2019 se portálu svěřila, že se jí povedlo zachránit na několik stovek vojáků. Během aktuální invaze Ruska na Ukrajině Tajra pomáhala matkám, které se se svými dětmi snažily dostat do bezpečí z bombardovaného Mariupolu.

10:51
Dnes

Německý tisk píše, že schůzka s Trumpem byla úspěšná, Evropa prý uklidnila bláznivého krále.

Schůzka evropských politiků včetně ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v Bílém domě skončila pro Evropany úspěchem, i když nepřinesla mnoho konkrétních výsledků. Píše to dnes německý tisk. Například podle listu Die Zeit se Evropanům podařilo uklidnit bláznivého krále, podle listu Süddeutsche Zeitung předvedli Evropané zdařilou choreografii.

Podle německých médií lze jednání označit za úspěch. Podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung panovala na jednání „dobrá nálada“, i když konkrétních výsledků schůzka mnoho nepřinesla. Také list Die Zeit napsal, že výsledky summitu jsou vágní, „Evropané ale předvedli působivou intervenci“ ve prospěch Ukrajiny.

10:41
Dnes

Během své pondělní návštěvy Bílého domu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj daroval americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi speciální golfovou hůl – dar, který mu předal zraněný ukrajinský voják.

Jak uvádí server CNN, hůl dříve vlastnil Kostiantyn Kartavtsev, mladší seržant, který přišel o nohu v prvních měsících po rozsáhlé ruské invazi na Ukrajinu, uvedla ukrajinská prezidentská kancelář. Golf se stal součástí rehabilitace mladšího seržanta, řekl Zelenskyj Trumpovi při předávání daru.

„Hlava státu (Zelenskyj) také ukázala video, ve kterém Kostiantyn Kartavtsev apeluje na amerického prezidenta, aby pomohl Ukrajině ukončit válku spravedlivým a trvalým mírem,“ uvedla ukrajinská prezidentská kancelář ve svém prohlášení. „Donald Trump dar přijal, natočil video, v němž ukrajinskému bojovníkovi poděkoval za golfovou hůl, a předal prezidentovi Ukrajiny symbolické klíče od Bílého domu.“

10:29
Dnes

Trilaterální setkání s Trumpem, Zelenským a Putinem „může přinést průlom na cestě k míru,“ říká ukrajinský ministr zahraničí Andrii Sybiha. Právě reagoval na noční ruské útoky na Ukrajinu a uvedl, že ukazují, „jak důležité je ukončit zabíjení, dosáhnout trvalého míru a zajistit robustní bezpečnostní záruky“.

Potvrdil také dřívější zprávy o poškození energetické infrastruktury a zraněných civilistech.

Zobrazit celý online

Video  Epicentrum - Andrej Poleščuk  - Vera Renovica, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa